Новини‎ > ‎

Засідання консультпункту вихователів середнього дошкільного віку з проблеми «Сюжетно-рольова гра як засіб соціалізації дітей з особливими потребами в закладі дошкільної освіти» у ДНЗ № 28 «Горобинонька»

опубліковано 13 трав. 2021 р., 22:55 Катя Ярмак

13.05.2021 р. на базі дошкільного навчального закладу (ясел-садка) комбінованого типу № 28 «Горобинонька» відбулося засідання консультпункту для вихователів середнього дошкільного віку з проблеми «Сюжетно-рольова гра як засіб соціалізації дітей з особливими потребами в закладі дошкільної освіти».

Саме в дитинстві відбувається дозрівання людини, здатної гармонійно і ефективно адаптуватися до мінливого соціального середовища і виділити своє «Я» серед інших людей. Особливо важливі ранні етапи розвитку дитини, коли закладаються основи соціальних зв'язків, відносин із суспільством і відбувається його соціальне становлення. Основна проблема соціалізації дітей із особливими потребами – це відхилення від нормального становлення особистості. Це проявляється в емоційно-вольовій сфері, невпевненості в собі, зниження самоорганізації і цілеспрямованості тощо.

Саме сюжетно-рольова гра є ефективним засобом соціалізації дитини дошкільного віку, її  морально-етичного виховання. В грі дитина активно пізнає навколишній світ, стосунки між людьми, правила і норми поведінки, усвідомлює свої можливості, взаємозв'язки з іншими тощо. За допомогою гри дитина оволодіває усією системою людських взаємин, способами практичної і розумової діяльності; великим діапазоном людських почуттів; морально-етичними нормами, виробленими людством.


Comments