Новини‎ > ‎

Межі знання мови є межами знання світу

опубліковано 27 квіт. 2018 р., 00:27 Людмила Швень   [ оновлено 27 квіт. 2018 р., 00:31 ]
        25 квітня 2018 року Білоцерківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1 з поглибленим вивченням слов'янських мов приймала учасників методичного практикуму для вчителів мов національних меншин. Із вступним словом до присутніх  звернулася методист науково-методичного центру  управління освіти і науки  Білоцерківської міської ради Людмила Аркадіївна Швень, яка зазначила, що вивчення мов національних меншин у такій багатонаціональній країні, як Україна, є проблемою й освітньою, і політичною.
    З доповіддю «Використання спільних граматичних закономірностей слов'янських мов у процесі вивчення російської, болгарської та польської мов» виступила заступник директора з НВР Клименко Т.М., яка зупинилася на особливостях вивчення російської, польської, болгарської мов у спеціалізованому закладі  з поглибленим вивченням слов'янських мов. Наведені приклади щодо вивчення польської орфографії чи болгарського синтаксису наочно демонстрували перевагу вивчення слов'янських мов у контексті порівняльної граматики. У практичному блоці педагогам були представлені фрагменти уроків російської мови (учитель Бойко С.С., 6 клас, «Числівник як частина мови»), польської мови (учитель Бассараба Н.М., 8 клас, «Подорож по Кракову. Прийменники місця й часу»), болгарської мови (учитель Семенова М.І., 9 клас, «Подорож до Софії. Прикметник як частина мови»).
     Демонструючи різні форми й методи роботи, найсучасніші електронні засоби навчання, усі вчителі були спільні в єдиному:  підґрунтям для вивчення іноземних (мов національних меншин) стає, перш за все, рідна мова. Саме порівняльна граматика, паралелі з українською або російською мовами дозволяють ефективно засвоїти певні мовні явища польської або болгарської мов. Усі присутні були вражені майстер-класом учителя з Болгарії пані Галини Духнєвої, яка продемонструвала можливості технічного забезпечення, кабінету вивчення іноземних мов, котрий було створено за участі Міністерства закордонних справ Болгарії та безпосередньо дякуючи допомозі Надзвичайного  та  Повноважного Посла Республіки Болгарія в Україні пана Красіміра Мінчева.
    Насамкінець присутні мали можливість переглянути міні-концерт, який розпочали першокласники-декламатори поезій польською та болгарською мовами (учителі Бассараба Н.М. та Семенова М.І.). Перший рік вивчають болгарську мову й п’ятикласники, які під  керівництвом пані Галини Духнєвої також декламували поезії та виконували хореографічну композицію «БоріаноБоріанку». Окрасою концерту стала легенда першої школи – хореографічна композиція «Думка на два серця» (за мотивами фільму ЄжиХофмана «Огнем і мечем») та дует Катерини Бечко й Альони Макарової, який виконав улюблені всіма «Чорнобривці». Так єднанням слов'янських мов і культур завершився міський захід для вчителів мов національних меншин, який ще раз довів, що «знати багато мов – значить мати багато ключів до одного замка» (Вольтер).

О.В.Плигань, директор Білоцерківської

спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1

з поглибленим вивченням слов'янських мов,

Т.М.Клименко, заступник директора з НВР.

Семінар нацменшин 25.04. 2018.pptx

 
Comments