Новини‎ > ‎

Заняття з елементами тренінгу для заступників директорів із виховної роботи

опубліковано 25 жовт. 2016 р., 10:42 Антоніна Букач
25 жовтня на базі Центру практичної психології, соціальної та виховної роботи відбулося заняття з елементами тренінгу для заступників директорів із виховної роботи. На захід також завітали соціальні педагоги та психологи деяких загальноосвітніх навчальних закладів. Тренери  - методист ЦППСіВР Наталія Федорченко та методист НМЦ Лілія Бойко підняли одне з найскладніших питань сьогодення, що стосується спілкування різних вікових категорій у період конфлікту.

Учасники тренінгу обговорили проблеми насильства, булінгу та знущань в школі, переглянули результати опитування учнів та педагогів Білої Церкви щодо проблеми насильства та стосунків у шкільному середовищі як дітей, так і дорослих. Крім того  увазі вчителів були представлені результати всеукраїнського опитування дітей. Стало очевидним, що про цю проблему часто мовчать з різних причин, але вона існує, її необхідно вирішувати на всіх рівнях.  

Представники закладів освіти в ході вправ, запропонованих тренерами, змогли відчути себе в ролі учасників конфлікту чи знущання. Вони вчилися визначати потреби,  окреслювати емоції та почуття фігурантів цькування. Педагоги отримали практичні поради щодо роботи із вчителями та учнями в подібних ситуаціях, хоча, зрозуміло, що кожен випадок унікальний і універсального рецепту щодо розв’язку не існує. Головне, не залишатися байдужими спостерігачами, мати мудрість та сміливість назвати явище, окреслити проблему та почати її  розв’язувати. Адже саме від правильної поведінки дорослих залежить подальша доля і кривдників, і жертви, і тих, хто спостерігає. І не важливо, хто стає жертвою знущань - бешкетник чи відмінник, дитина, що опинилася у складних життєвих обставинах,  переселенець чи людина, яка просто чомусь комусь не сподобалась, завдання досвідчених дорослих – допомогти, сприяти розв’язку проблеми, уникнути страшних наслідків, які можуть статися.

Заступники директорів зазначили високий рівень організації заходу і висловили слова вдячності тренерам.

Comments