Новини‎ > ‎

Воркшоп для заступників директорів із виховної роботи "Кодекс безпечного освітнього середовища"

опубліковано 8 жовт. 2019 р., 10:57 Лілія Бойко   [ оновлено 9 жовт. 2019 р., 04:24 ]
Чи можна створити безпечну школу, де було б комфортно навчатися, працювати, куди не страшно відпускати свою дитину? Це питання 8 жовтня 2019 року обговорювали заступники директорів із виховної роботи міста під час практичного семінару, який відбувся на базі БСПМШ №16.

Під час практичної частини, проведеної  завідувачем відділу виховної роботи та позашкільної освіти Щербань Ларисою Олексіївною та методистом НМЦ Бойко Лілією, заступники відчули на собі, що означає "вийти із зони комфорту", спробували зобразити схематично власне бачення безпечного освітнього середовища, визначили ризики, що заважають створити таку ідеальну атмосферу й намітили шляхи їх подолання, подивилися на конфліктні ситуації із точки зору усіх учасників події, враховуючи як потреби, так і побоювання кожного.

Однією із найскладніших задач освітнього закладу визначили питання створення і дотримання певних правил, норм, що діятимуть лише при спільній згоді усіх сторін. Так званий Меморандум чи Кодекс безпечного освітнього середовища мають бути розроблені після детального вивчення проблем закладу та досліджень й опитувань усіх учасників освітнього процесу.

Педагоги зазначили, що безпечне освітнє середовище – це такий освітній простір, де панує комфортна психологічна атмосфера, тут поважають кожного, тут допомагають, підтримують, розуміють, турбуються, у такому середовищі дотримано санітарних норм, приміщення відповідають усім вимогам, а матеріально-технічне забезпечення дозволяє покращити навчальний процес та підвищувати його ефективність.

В другій частині семінару Лариса Василівна Галкіна, заступник директора БСПМШ №16, розповіла про те, як у їхньому закладі вдається створювати школу, дружню до дитини, педагога, батьків. Лариса Василівна розповіла про умови безпечного навчання та виховання, що починаються із дороги до школи. Заступник директора пройшла навчання на спеціальних курсах, які дозволили їй разом з іншими членами педагогічного колективу на чолі із директором  Бабенком  Анатолієм  Михайловичем краще розібратися в питанні й, використовуючи досвід, напрацьований різними країнами, осучаснювати свій заклад.

Створення безпечного освітнього середовища – процес нескінченний і потребує кропіткої праці й ті напрацювання, які продемонструвала колегам Лариса Василівна, то великий труд багатьох людей, які вболівають за дітей.

Організатори заходу почули у свою адресу слова вдячності від колег за цікаво організовану роботу, за таку важливу нині інформацію і висловили думку, що необхідно далі співпрацювати, обмінюватися досвідом і створювати комфортні умови для навчання та праці в усіх закладах освіти міста. 
Comments