Новини‎ > ‎

Засідання школи керівника шкільного методичного об’єднання «Нестандартні форми роботи шкільного методичного об’єднання»

опубліковано 3 бер. 2017 р., 01:59 Людмила Швень   [ оновлено 3 бер. 2017 р., 02:01 ]
    

фото заняття ШМО.pptx

На базі БЗШ №3 ім. Т.Г. Шевченка відбулося чергове заняття Школи керівника шкільного методичного обєднання «Нестандартні форми роботи шкільного методичного обєднання». Розпочала заняття методист науково-методичного центру управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Швень Л.А. Вона визначила мету зустрічі:

*формування професійних компетентностей педагога для здійснення постійного професійного розвитку, самовдосконалення, в умовах особистісно зорієнтованого навчання;

*стимулювання бажання на підвищення свого професійного рівня;

*сприяння формуванню комунікативних умінь та навичок методичної діяльності педагога.

  Також Людмила Аркадіївна зазначила, що зміст теоретичної готовності вчителя виявляється в узагальненому вмінні педагогічно мислити, що передбачає наявність у педагога аналітичних, прогностичних, проективних, а також рефлексивних умінь. Сучасний учитель має мислити  гнучко, нестандартно,  уміти адаптуватися до швидких змін умов життя. А це можливо лише за умови високого рівня професійної компетентності, наявності розвинених професійних здібностей.

Захід проходив у вигляді тренінгового заняття, на якому заступник директора школи з НВР Сніжко Наталія Анатоліївна задіяла до активної участі керівників шкільних методичних обєднань у роботі в групах (5 груп).

 Наталія Анатоліївна виступила в ролі інформатора. Упродовж роботи перевірялися вміння колег сприймати інформацію, аналізувати та відтворювати її.

На даному методичному заході педагоги оговорювали питання щодо впровадження в педагогічну діяльність інновацій, педагогічних технологій, визначали якості мобільного вчителя,  розглянути поняття «компетенція», «компетентність», «компетентна людина». «компетентний учитель», визначили рівень власної компетентності і разом окреслили шляхи формування й удосконалення професійної компетентності педагога.

Керівник шкільного методичного об’єднання вчителів української мови та літератури Яцюк Людмила Вікторівна презентувала систему роботи шкільного методичного об’єднання. Зупинилася на нестандартних формах роботи,  актуальних питаннях освіти, що розглядаються на засіданнях ШМО, на досягненнях учнів і колег.

Керівник шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів  Підопригора Інна Степанівна провела майстер-клас «Інноваційна діяльність вчителя в умовах інформаційно-розвивального простору школи як основна складова формування ключових компетентностей молодшого школяра». В ході майстер-класу Інна Степанівна залучила колег до обговорення таких питань:

-          Якою повинна бути сучасна школа?

-         Який зміст ви вкладаєте в слово «інновації» та які асоціації у вас виникають?

-         Ви прихильник інноваційних технологій чи традиційної методики?

-         Переваги та недоліки інноваційних технологій.

Усі присутні педагоги із загальноосвітніх закладів міста брали активну участь у заході.

Усі присутні педагоги із загальноосвітніх закладів міста брали активну участь у заході.
Comments