Новини‎ > ‎

Тиждень педмайстерності вчителів художньо-естетичного циклу

опубліковано 1 бер. 2019 р., 06:27 Катя Ярмак

     З метою популяризації передового педагогічного досвіду, пошуку нових ідей, прийомів, форм та методів роботи на сучасному уроці, учителі художньо-естетичних дисциплін   брали участь у міському тижні педмайстерності, який проходив з 25 лютого по 1 березня 2019 року.

     Педагоги прагнули показати свою майстерність і знання опанованих інтерактивних,проектних та інформаційно-комунікаційних технологій. Своїм педагогічним досвідом ділились з колегами вчителі образотворчого мистецтва, обслуговуючої та технічної видів праці.

      27 лютого 2019  року на базі Білоцерківської загальноосвітньої      школи    І-ІІІ ступенів №22 пройшов урок для вчителів  образотворчого мистецтва. Своїм досвідом поділилась із присутніми Дакал Лідія Петрівна, учитель образотворчого мистецтва та обслуговуючої праці. Учні 7-А класу  поглиблювали свої знання   про створення образу в одязі, вчилися самостійно інтерпретувати сучасну моду в єдності традицій і новаторстві, розуміти її зв’язки з соціальним і культурним середовищем. На практичній роботі діти розвивали вміння розробляти ескізи одягу  за обраним стилем.  

     У БЗШ №21 відбувся відкритий урок трудового навчання (обслуговуючої праці). Учитель Журавська Анна Леонардівна провела урок «Традиційні типи народних іграшок. Виготовлення пташки з ниток». Присутні мали змогу взяти участь у практичній роботі учнів і разом з дітьми виготовили пташечок – передвісників наближення весни. Тож урок перетворився на справжній майстер-клас, де кожен виявив власну творчість і фантазію, вправність і старанність. Педагог досягла поставленої мети, сформувавши вміння учнів виготовляти народну іграшку.

     На базі Білоцерківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №9 з поглибленим вивченням іноземних мов пройшов відкритий урок трудового навчання у 5 класі з теми «Технологія виготовлення виробів із фанери і деревини невеликої товщини». На уроці учні виготовляли фото рамки, кухонне приладдя: лопатки, серветниці. Своїм досвідом із присутніми поділився Рудківський Микола Леонідович, учитель вищої кваліфікаційної категорії, який відразу зумів залучити учнів до корисної навчальної діяльності. Учні мали можливість власними руками виготовити подарунки своїм улюбленим мамам і бабусям до 8 березня.

       На уроці образотворчого мистецтва в БЗШ №6 (учитель Федоренко В.В.) учні не тільки ознайомилися з різними стилями моди, художніми особливостями одягу, а й самостійно розробили ескізи одягу з урахуванням традиційної і сучасної моди. Використані інтерактивні методи і прийоми організації діяльності учнів сприяли розвитку фантазії, творчої уяви, формуванню їх естетичних смаків і вподобань. Учитель продемонструвала колегам власні напрацювання й цікаві методичні знахідки.

       Усі уроки були проведені на високому методичному та науковому рівні із застосуванням сучасних технологій навчання. На своїх уроках педагоги міста майстерно створювали педагогічні ситуації успішного та ефективного спілкування з учнями, взаємодію, у процесі якої вчитель та учень виступали співавторами уроку. Саме такі уроки дають можливість учням проявити ініціативу, творчість, вміння виготовляти вироби своїми руками. Проведені заходи та заняття були цікавими та і пізнавальними,сприяли всебічному творчому, інтелектуальному та естетичному розвитку. Учителі ефективно застосовували ІКТ, наочність, роздаткові матеріали, використовували  презентації.

     Тож побажаємо педагогічним працівникам подальшої наснаги,творчості,удосконалення майстерності та професіоналізму у їх професійній діяльності.

Тиждень педмайстерності


Comments