Новини‎ > ‎

Семінар-тренінг для педагогів БЗШ І-ІІІ ступенів №5 «Ненасильницьке спілкування. Профілактика булінгу в освітньому середовищі»

опубліковано 29 бер. 2019 р., 07:41 Катя Ярмак

У наш час проблема ненасильницької комунікації привертає увагу багатьох дослідників. На жаль, слід констатувати, що більшість людей у процесі комунікації частіше використовують мову насильства, тиску, примусу, ніж мову ненасильства. Цей факт був помічений відомим американським ученим Маршаллом Розенбергом. Він зауважив, що більшість людей використовують «Мову  Шакала» (в інших перекладах – «Мову Вовка») – це мова вимог, наказів, моралізування, оцінки, навішування ярликів і т.п. За даними М. Розенберга, лише 6-8% людей освоюють «Мову Жирафа». За назвою тварини з великим серцем і здатністю бачити далеко вперед – це мова серця, доброти, прохання, мова, яка нас єднає.

27 березня та 28 березня 2019 року соціальним педагогом Кравчук О.Г. та заступником директора з виховної роботи Коваль С.В. було проведено семінар-тренінг для педагогів БЗШ №5 «Ненасильницьке спілкування. Профілактика булінгу в освітньому середовищі». Учителі знайомилися з видами, соціальною структурою булінгу, розглядали головні компоненти цього явища. Працюючи в групах, практично опрацьовували ситуації, які виникали в дитячому середовищі (за зверненням на Національну дитячу «гарячу лінію»). 

Ненасильницьке спілкування. Профілактика булінгу в освітньому середовищі


Comments