Новини‎ > ‎

Семінар-практикум "Інклюзивна освіта - шлях до толерантного суспільства"

опубліковано 17 лист. 2016 р., 06:59 Лілія Бойко   [ оновлено 17 лист. 2016 р., 07:02 ]
      17 листопада 2016 року до Міжнародного Дня толерантності у Білоцерківській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №20 було проведено семінар-практикум "Інклюзивна освіта - шлях до толерантного суспільства" для класних керівників загальноосвітніх навчальних закладів.
       Під час семінару було піднято чимало проблем, які сьогодні турбують наших людей, проблем, якими переймаються підлітки, діти. 
        Колектив школи знає, як боротися із ними, адже вони вже 14 років працюють в інклюзивній школі, основною метою якої є розбудова толерантного простору, духовно-творчого розвивального середовища для всіх без винятку дітей.
        Відкрила семінар директор школи Ольга Дмитрівна Борисюк. Вона розповіла про своїх дітей, педагогів, проекти над якими працює школа, про тих, хто підтримує заклад і допомагає. Ольга Дмитрівна поділилася досвідом роботи особливими дітками, розказала про труднощі та успіхи педагогів і самих дітей. Всі присутні помітили, з якою любов'ю директор говорить про кожну дитину, як пишається своїми випускниками і вболіває за долю кожного з них.
       Івахненко Вікторія Володимирівна, педагог БЗШ №20, переможець обласного та лауреат Всеукраїнського конкурсу "Класний керівник року-2016" поділилася досвідом роботи класного керівника інклюзивного класу. Вікторія Володимирівна - надзвичайно талановитий та творчий вчитель, який вміє згуртувати дітей, любить їх, власним прикладом показує, як жити у суспільстві різних людей. Під час семінару вчитель презентувала програму виховної роботи для учнів 5-9 класів "Стежинами толерантності", показала систему роботи з класним колективом. 
      Цікаву вправу "Острів толерантності" для учасників заходу провела психолог школи Горбатенко Оксана Зіновіївна, яка співпрацює з класоводами та класними керівниками, допомагає дітям та батькам закладу.
      Класні керівники, які завітали на захід, стали глядачами години спілкування "Толерантність людини - найважливіша умова миру і злагоди в сім'ї, колективі, суспільстві". Всі вони зазначили, що учні восьмого класу довіряють своєму вчителю, можуть висловлюватися вільно, поважають один одного, вже мають свої переконання, точку зору, розуміння того, що живуть у складний час, але повинні залишатися людьми у будь-якій ситуації. Вікторія Володимирівна вміло підібрала цікаві форми роботи, залучила до діяльності всіх учнів, змогла реалізувати мету, яку поставила перед собою та дітьми.
      Вчителі, які відвідали захід, відзначили високий професіоналізм педагогів закладу, злагодженість колективу, підтримку вчителів з боку адміністрації.

Comments