Новини‎ > ‎

Семінар-практикум для заступників з виховної роботи з проблеми «Упровадження демократичного врядування закладом загальної середньої освіти» у Білоцерківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №5

опубліковано 28 лист. 2018 р., 06:10 Катя Ярмак   [ оновлено 28 лист. 2018 р., 06:38 користувачем Людмила Швень ]
                 Демократія – це не мета, це шлях; це не досягнення, а процес… 

Коли ми це усвідомимо і почнемо жити в умовах демократії, тільки тоді у нас буде демократія

                                                                                                                                                        Мері Паркер Фоллетт, політолог США

Сучасна школа – це щось значно більше, ніж традиційна передача знань. Школа відіграє ключову роль у вихованні громадян, які мають бути готовими до життя в демократичному суспільстві і до конструктивної взаємодії з іншими. Адже саме в школі кожен отримує перший досвід суспільного життя, тож вкрай важливо, щоб цей досвід формував активну громадянську позицію. Зростання дискримінації й нетерпимості в суспільстві, збільшення випадків порушення прав людини, спад громадянської активності свідчать про кризу демократії в Європі та в Україні зокрема. Ці виклики актуалізують необхідність вивчати та щоденно практикувати демократичні принципи й повагу до універсальних прав людини, починаючи зі школи.

Відповідно до плану роботи управління освіти і науки  Білоцерківської міської ради Київської області на базі БЗШ І-ІІІ ступенів №5 відбувся семінар-практикум для заступників директора з виховної роботи на тему: «Упровадження демократичного врядування закладом  загальної середньої освіти»

Відкрила семінар начальник  відділу позашкільної освіти та виховної роботи Лариса Олексіївна Щербань, яка ознайомила присутніх з темою та її актуальністю в сучасній школі. Заступник директора з виховної роботи БЗШ І-ІІІ ступенів №5 Світлана Володимирівна Коваль представила систему роботи закладу із упровадження демократичного врядування. Акцентувала увагу учасників семінару на тому, що в управлінні життєдіяльністю освітньої установи в цілому та дитячим колективом зокрема не обійтися без системного підходу. Упровадження демократичного врядування в школі буде тоді ефективним, коли будуть взаємодіяти всі суб’єкти навчального процесу та налагоджуватися тісні партнерські зв’язки з громадою.

Творчо й нестандартно представили органи самоврядування учні 6-Б класу та їх класний керівник Ніна Миколаївна Михайлюк. Гості мали змогу подивитися фрагмент засідання збору куреня «Вдало заплануємо – успішно реалізуємо». Учні продемонстрували уміння організовувати своє шкільне життя шляхом планування, обговорення справ та прийняття відповідних рішень у класному колективі.

Цікаво й змістовно пройшов тренінг «Профілактика булінгу в учнівському середовищі», який провела класний керівник Антоніна Миколаївна Бартківська. Учні 10-А класу вчилися протистояти різним формам булінгу, шукали шляхи виходу із складних ситуацій.

Соціальний педагог Ольга Геннадіївна Кравчук провела тренінг для батьків «Чим відрізняється дисциплінування від покарання?». Батьки ділилися досвідом ефективного спілкування зі своїми дітьми й навчалися тому, як впливати на них без застосування каральних заходів.

Учасники семінару стали свідками ток-шоу «День влади в школі щодо захисту прав дитини». На заході були присутні гості: начальник відділу опіки і піклування служби у справах дітей Білоцерківської міської ради Дишлюк Володимир Олександрович, суддя Білоцерківського міськрайонного суду Гавенко Олена Леонідівна, депутат Білоцерківської міської ради Король Андрій Петрович, старший інспектор з ювенальної превенції сектору превенції Білоцерківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київської області Компанець Іван Володимирович. Розмова відбулася в дружній позитивній обстановці. Учні, батьки, педагоги мали змогу задати питання до представників державних служб міста, які займаються справами дитини та її сімї.

 Учасники семінару дійшли висновку, що тільки внаслідок тісної співпраці, злагодженості всіх служб міста, громади, школи  можна реалізувати захист прав дитини.                                                                                            

Видео из Google ДокументовComments