Новини‎ > ‎

Семінар-практикум для класних керівників закладів освіти міста “Використання інноваційного потенціалу телекомунікаційних технологій у виховному процесі”.

опубліковано 20 лист. 2019 р., 12:12 Лілія Бойко   [ оновлено 20 лист. 2019 р., 23:45 ]
Сучасний світ настільки стрімко змінюється, що ми зачасту не встигаємо за цими змінами. Для вчителя сьогодні дуже важливо бути «на часі», щоб відповідати запитам освіти, дітей. Стрімка глобалізація світу примушує нас відходити від звичних талмудів, записників та купи посібників. Сучасні технології із шаленою швидкістю входять у наше життя. Діти покоління Z, які народилися у світі екранів і технологій сприймають їх, як абсолютно звичайні речі, а старшому поколінню слід вчитися і наздоганяти.

 20 листопада на базі БЗШ №20 було проведено семінар-практикум для класних керівників закладів освіти міста з теми “Використання інноваційного потенціалу телекомунікаційних технологій у виховному процесі”.

 ХХІ століття – це століття інформації та наукових знань, тому система освіти повинна вирішувати принципово нову глобальну проблему, пов’язану з підготовкою мільйонів людей до життя та діяльності в абсолютно нових для них умовах інформаційно-мобільного світу. Отже, у сучасному суспільстві, зокрема у школі, необхідно створювати новітнє освітнє середовище, у якому відбувається формування вмінь і навичок особистості ХХІ століття.


Саме на цьому у своєму вступному слові наголосила завідувач відділу виховної роботи і позашкільної освіти Лариса Олексіївна Щербань.

Сам захід провели методист НМЦ Бойко Лілія Борисівна та вчитель англійської мови, педагог-організатор БЗШ№20 Підобід Наталія Іванівна.


На занятті класні керівники познайомилися із можливостями роботи в середовищі  Google Classroom. Колеги змогли виконати деякі вправи, розроблені за допомогою різних додатків Google, залишити коментарі, вивчили структуру середовища та переваги його роботи.


Наталія Підобід продемонструвала вчителям, як у школі працюють із сайтами (шкільним, класними, та сайтом шкільної учнівської організації), сторінками у соціальних мережах і як альтернативний ресурс було запропоновано середовище Classroom.


 Гостей ознайомили із результатами експерименту, який тривав у школі протягом місяця. Він полягав у тому, що 8-В клас разом із класним керівником працював у Classroom, виконуючи різні цікаві завдання (розміщення фото, заповнення форм, документів, створення спільної презентації, робота з документами, коментування тощо), реалізовуючи проект "Безпечний Інтернет". 

Результати виявили, що така робота дітям подобається, а вчителю це реальна допомога у зборі різної інформації та вивченні кожного учня і колективу вцілому.

Учасники заходу дійшли висновку, що гаджети, які іноді заважають навчальному процесу, можна перетворити на помічників, які суттєво допомагають бути постійно на зв'язку, економити час і стати цікавішим для своїх учнів.


Друга частина семінару - Веб-квест (webquest) настільки зацікавила вчителів, що вони залюбки читали QR -коди, складали пазли, виконували інтерактивні вправи у різних програмах і вивчали правила безпеки в Інтернеті.

По завершенню заходу стало зрозуміло, нічого складного в роботі з інноваційними технологіями немає. Світ змінюється і нам для того, щоб залишатися професіоналами необхідно слідкувати за глобальними змінами, постійно навчатися, спостерігати за трендами, чітко розуміти себе та свої цінності, постійно багатопланово зростати.

Comments