Новини‎ > ‎

Розробка системи якості освіти позашкільного закладу

опубліковано 15 лют. 2021 р., 06:20 Лілія Бойко
         
12 лютого на базі ЦЕНТ відбулося консультування для творчих груп позашкільних навчальних закладів, які працюватимуть над розробкою внутрішньої системи якості освіти. Це вже другу таку зустріч із освітянами провели начальник відділу виховної роботи та позашкільної освіти Управління освіти і науки Лариса Щербань та консультант КУ БМР "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Лілія Бойко. 
          В ході роботи було розглянуто важливі моменти Закону України "Про освіту", основні терміни, принципи Національного стандарту України  ДСТУ ISO 9000:2015, на яких базуються Методичні рекомендації з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах позашкільної освіти.
        Під час виконання вправ, у ході обговорень було окреслено основні критерії, індикатори, за якими вимірюється якість освіти кожного окремого закладу, адже універсального стандарту не існує, розроблено лише орієнтовні критерії.  
       Стало зрозуміло, що єдиної системи, яку можна було б взяти для роботи в усі заклади, бути не може. Саме тому перед командами стоїть завдання розробити власну стратегію, прописавши місію, візію, політику та цілі.
        Все це можна виконати лише після глибокого аналізу ситуації, у якій нині перебуває заклад.
        Крім цих питань було розглянуто основні моменти внутрішнього та зовнішнього аудиту, функції всіх структур, що можуть здійснювати моніторинг закладу. 
       Керівники закладів та їх творчі команди отримали інструментарій, методичні та практичні поради, посилання на вебінари спеціалістів Державної служби якості освіти, щоб мати змогу розробити унікальну систему якості власного закладу, щоб створити успішну організацію, що прагне поліпшення і діє злагоджено для досягнення цілей і завдань.
Comments