Новини‎ > ‎

Про минуле заради майбутнього… (зустріч з українським істориком, доктором історичних наук, професором Брехуненком В.А.)

опубліковано 29 бер. 2018 р., 04:51 Інна Золотаревич   [ оновлено 2 квіт. 2018 р., 07:17 ]
       28 березня в актовій залі БНВО «Перша Білоцерківська гімназія – школа I ступеня» зібралися члени педагогічного колективу гімназії та вчителі історії міста на зустріч із Віктором Анатолійовичем Брехуненком, знаним українським істориком, доктором історичних наук, професором, завідувачем відділу актової археографії Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського.

Відомий вчений завітав до Білої Церкви з презентацією науково-популярного видання «Братня» навала. Війни Росії проти України ХІІ-ХХІ ст.», співавтором якої він є.

Основною темою книги є постійна російська агресія на українські землі й такі ж постійні українські відповіді на неї. «[…] Ця книжка покликана змістити уявлення в головах наших людей про минуле російсько-українських стосунків і витіснити оті «совітські» стереотипи, які постійно втокмачувалися різними засобами (ТБ, радіо, освіта тощо). І показати реальний бік того минулого[…]», – розповідає історик. Він вважає історію точною наукою, яка не любить перекручування чи спотворення фактів, і переконує (цитуючи напам’ять слова Петра І чи В. Леніна), що для того, аби збагнути істину, варто звернутися до першоджерела.

Книга має потужну аргументацію мудро і вміло сформульовану. Тим не менш, це не робить її більш складною для розуміння. Її мета – доступно донести інформацію. А для того, щоб книгу сприймали, її написано «людською» мовою, тобто простою лексикою. Також частину інформації у книзі автори подали у формі таблиць – для наочності та спрощення матеріалу. Віктор Анатолійович пояснив, що це робилося для того, аби вчителі могли доступно продемонструвати цю інформацію учням.

          Усі присутні отримали справжнє задоволення від короткої, але надзвичайно цікавої мандрівки з минулого в сучасність. Хочеться щиро подякувати авторові та сподіватися, що ми матимемо можливість познайомитися ще не з однією монографією В. А. Брехуненка.

Презентація Брехуненко В.А. 28.03..pptxComments