Новини‎ > ‎

Перше засідання обласної педагогічної студії з теми «Методика реалізації діяльнісного підходу в процесі навчання географії та природознавства» для вчителів географії, природознавства, викладачів курсу «Освіта для сталого розвитку»

опубліковано 15 лист. 2017 р., 00:07 Олена Гайдаєнко   [ оновлено 15 лист. 2017 р., 00:08 ]
    14 листопада 2017 року на базі Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18 Білоцерківської міської ради відбулося перше засідання обласної педагогічної студії (керівник Мартинюк Тетяна Сергіївна, заступник директора з НВР, учитель-методист, кандидат педагогічних наук) з теми «Методика реалізації діяльнісного підходу в процесі навчання географії та природознавства» для вчителів географії, природознавства, викладачів курсу «Освіта для сталого розвитку».

    У заході взяли участь: Совенко Валерій Володимирович (координатор роботи педстудії), завідувач відділу методики викладання географії, економіки та краєзнавства КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», Гайдаєнко Олена Анатоліївна, методист науково-методичного центру управління освіти і науки Білоцерківської міської ради, педагоги Київської області всього 34 особи.

    На першому етапі засідання була проведена вправа «Будьмо знайомі», під час якої учасники представляли себе, презентували унікальність свого навчального закладу. У підсумку учасниками була колективно створена інтерактивна карта «Географія педстудії».

У виступі Валерій Володимирович Совенко ознайомив учасників заходу із метою й змістом роботи обласної педагогічної студії та наголосив на актуальності такої форми співпраці педагогічних працівників.

    Керівник студії провела науково-методичне обговорення «Методики реалізації діяльнісного підходу в процесі навчання географії та природознавства». В ході заняття педагоги вільно обговорювали сучасні тенденції в освіті; виконували вправи «Асоціативний кущ», «Займи позицію. Зміни позицію», кейс-метод, займалися аналітичною діяльністю що стосувалася окремих положень Закону «Про освіту» та концепції «Нова українська школа».

    У практичній частині учасникам педстудії було запропоновано відвідати фрагменти діяльнісно спрямованих уроків:

·        Людина і світ, 4-А клас (педагогічна технологія «Інтелект України»). Тема: Природні зони світу. Унікальні об’єкти пустель. Вчитель Іванова Світлана Валеріївна.

·        Навколишній світ, 5-А клас (науково-педагогічний проект «Росток»). Тема: Сонце – найближча зірка до Землі. Вчитель Шкурко Лілія Іванівна.

·        Географія, 8-А клас (математичний допрофіль). Тема: Основні тектонічні структури. Зв’язок рельєфу з тектонічними структурами. Вчитель Мартинюк Тетяна Сергіївна.

     Під час уроків у практичній площині було продемонстровано реалізацію діяльнісного підходу у формуванні предметних компетентностей школярів. У продовженні практичної частини учасникам було презентовано особливості освітньої системи БЗШ №18. Слухачі педстудії отримали домашнє завдання, що передбачає створення перевірочної роботи з обраної теми за оновленими програмами з предмета.

    В цілому на занятті панувала тепла та дружня атмосфер, педагоги з  радістю обмінювалися досвідом, ставили завдання на майбутнє, із захватом реагували на результати моніторингу їхньої діяльності. Учасники обласної педагогічної студії висловили щиру подяку за високий рівень організації, навчально-методичний супровід та професіоналізм у проведенні першого заняття педагогічним працівникам Білоцерківської загальноосвітньої школи №18 та координатору обласної педстудії Совенку В.В.

Мартинюк Т.С.pptComments