Новини‎ > ‎

Науково-практичний семінар для заступників директорів із виховної роботи «Впровадження в систему виховної роботи методу проектів як ефективного засобу трансформації загальноосвітнього закладу із школи навчання у школу життя»

опубліковано 10 лист. 2016 р., 00:41 Лілія Бойко   [ оновлено 10 лист. 2016 р., 00:44 ]

8 листопада 2016 року у Білоцерківській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №15 відбувся науково-практичний семінар для заступників директорів із виховної роботи. Тема заходу «Впровадження в систему виховної роботи методу проектів як ефективного засобу трансформації загальноосвітнього закладу із школи навчання у школу життя».

Із вступним словом до присутніх звернулася директор школи Слободянюк Наталія Григорівна, яка розповіла про свою школу, досягнення педагогів, учнів та батьків. Директор розповіла про цілу низку проектів, до яких долучилася школа за останні кілька років.

Завідувач відділу виховної роботи та позашкільної освіти управління освіти і науки Щербань Лариса Олексіївна у своєму виступі підняла проблему зміни школи сьогодні, вона представила присутнім аналітичний звіт"Громадська та експертна думка про доступність і якість послуг у сфері освіти" підготовленого у рамках проекту «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні». Заступники побачили основні проблеми школи , які визначили експерти та опитані батьки.

Лариса Олексіївна познайомила учасників семінару із «Теорією поколінь», яка дає змогу зрозуміти, чому виникають конфлікти у спілкуванні та як їх уникати. Коцепція «Нової української школи»  побудована на врахуванні поглядів різних модульних груп і її впровадження є не просто вказівкою, а вимогою часу, адже Нова школа дійсно має стати Школою життя.

Заступник директора із виховної роботи БЗШ №15 Богінська Лариса Петрівна розповіла про проекти, до яких успішно залучився заклад: українсько-полдьський проект «Класна школа», проект «Інтеграція через діалог», який впроваджується в Україні за підтримки Європейського Союзу, шкільні проекти «Паркан емоцій», «Якби я був мером міста», «Герої не вмирають». Лариса Петрівна познайомила присутніх із основними напрямками співпраці школи із Жіночим консорціумом України, ВФ «Крок за кроком», Всеукраїнською асоціацією «Нова доба», громадською організацією «Товариствіо допомоги дітям з аутизмом «Бачу світ по-іншому» , Польським центром громадянської освіти, Британською Радою в Україні та іншими. Заступник зазначила, що всі проекти є дієвими, до них долучаються всі педагоги та школярі. Результативність такої участі досить висока. Про це свідчать відгуки батьків, досягнення дітей, репортажі місцевого телебачення та центральних українських телеканалів. Школа залюбки ділиться свої досвідом і запрошує до співпраці.

У БЗШ №15 створено Локальний центр громадянської освіти і його відвідують діти із родин тимчасово переміщених осіб, діти учасників АТО. Тут можна отримати консультації психолога, відвідати гурткові та тренінгові заняття, заняття із підготовки до ЗНО.

Важливу роль у формуванні іміджу школи, у реалізації планів та задумів відіграє учнівське самоврядування. Під час семінару лідери учнівського самоврядування провели інтерактивну гру «Школа майбутнього» і на завершення заходу презентували проект такої школи.

Окрасою заходу став виступ юних декламаторів, які поетично і з гордістю розповіли про свою школу та Зразкового хореографічного колективу «Колорит» - переможця міжнародних та всеукраїнських конкурсів та фестивалів, гордості БЗШ №15.

Учасники семінару мали змогу пройти школою, побачити Куточок Слави та Пам’яті «Герої не вмирають», «Паркан емоцій» та пересувну фото-виставку  молодіжного арт-проекту «Те, про що важко сказати».

         Заступники директорів закладів міста щиро дякували організаторам, відзначили  високий рівень проведеного заходу,  практичність, були захоплені творчістю та вмінням шукати нове, впроваджувати в життя сучасні форми роботи, щоб зробити перебування учнів у навчальному закладі якомога кориснішим. За підсумками семінару було прийнято методичні рекомендації.
Comments