Новини‎ > ‎

Консультування для вчителів географії з проблеми «Використання краєзнавчого матеріалу на уроках географії у школі ІІ ступеня»

опубліковано 18 лют. 2021 р., 06:02 Олена Гайдаєнко
17 лютого 2021 року на базі Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18 в онлайн форматі відбулося консультування для вчителів географії з теми «Використання краєзнавчого матеріалу на уроках  географії у школі ІІ ступеня»З вітальним словом до колег звернулася консультант КУ БМР «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Гайдаєнко Олена Анатоліївна.

Протягом теоретичної частини вчителем географії БЗШ №18 Дідушко Володимиром Васильовичем були озвучені ряд сучасних тенденцій розвитку  географічної освіти, що виокремленні в блоки: 

·       -  Використання краєзнавчого принципу як форма реалізації діяльнісного та компетентісного підходів до навчання.

·        - Використання краєзнавчого матеріалу в курсах шкільної географії (аналіз навчальної програми).

·       -  Основні методи та прийоми впровадження краєзнавчого принципу навчання.

Педагог зазначив, що головне призначення краєзнавчого принципу у вивченні географії полягає у тому, щоб надати можливість учням на прикладі місцевості проживання спостерігати географічні зв’язки окремих компонентів, а результати спостережень використовувати на уроках для формування географічних понять.

Використання елементів краєзнавчої роботи забезпечує підвищення якості освіти. Головним завданням педагога є створення умов для творчого застосування умінь і навичок учнів, які вони здобувають в процесі краєзнавчих досліджень як під час уроків, так і в позакласній роботі. Відповідно до навчальної програми з географії рекомендується організація систематичних спостережень за явищами природи, фенологічних спостережень та залучення учнів до діяльності екологічного спрямування у своїй місцевості. Практична частина заняття передбачала відпрацювання практичних форм організації освітньої діяльності. Учасники детально ознайомилися з особливостями організації роботи із упровадження краєзнавчого принципу навчання в різних курсах географії. Учасникам було запропоновано до перегляду слайд шоу, що ілюструє заявлену тему заняття.

В цілому на занятті панувала тепла та дружня атмосфера, педагоги з радістю обмінювалися репліками, ставили завдання на майбутнє. Учасники консультування висловили щиру подяку за рівень організації, навчально-методичний супровід та професіоналізм у проведенні заняття педагогічним працівникам Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18.


БЗШ 18 звіт КонсультуванняComments