Новини‎ > ‎

Флеш-семінар для бібліотекарів закладів загальної середньої освітиз проблеми "Упровадження сучасних інформаційних технологій у роботу бібліотечно-інформаційного центру"

опубліковано 21 лют. 2020 р., 06:07 Людмила Швень
21 лютого 2020 року в ліцеї «Білоцерківський колегіум» відбувся флеш-семінар для бібліотекарів закладів загальної середньої освітиз проблеми "Упровадження сучасних інформаційних технологій у роботу бібліотечно-інформаційного центру". Відкрила семінар-практикум методист Науково-методичного центру Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Швень Л.А.З вітальним словом виступила директор ліцею Склярова Г.М.

Інформаційний блок семінару-практикуму складався з двох питань. Директор ліцею Склярова Г.М. акцентувала увагу на ролі бібліотечно-інформаційного центру в освітньому середовищі закладу загальної середньої освіти в контексті Нової української школи Нагаївська Л.В., бібліотекар ліцею, розповіла про використання сучасних інформаційних технологій у роботі бібліотечно-інформаційного центру закладу освіти.

Програма флеш-семінару передбачала роботу трьох флеш-сесій:

1.      Чат-боти і канали в Telegramдля бібліотек і користувачів

Григор Андрій, учень 31 групи(10-А клас)

2.      Образ гарячих напоїв у серії книг «Теплі історії» видавництва «БрайтСтарПаблішинг» (флешбук)

Ковальчук Анастасія, учениця 31 групи (10-А клас)

3.      Збірка «Живим» (буктрейлер)

Заремба Катерина, учениця 42 групи (11-Б клас)

Наприкінці заходу учасники поділилися враженнями та виробили методичні рекомендації:

1.      З метою ефективного впливу бібліотек на інформаційне поле суспільства в умовах цифрових технологій використовувати наявні соціальні технології та виробляти нові форми комунікації, які слугуватимуть покращенню взаємодії з суспільством і окремими користувачами зокрема, орієнтації соціуму на якісний інформаційно-аналітичний продукт бібліотек.

2.      Поєднувати усталену практику діяльності бібліотек з можливостями нових інформаційних і комунікаційних технологій, збагачувати традиційне бібліотечне обслуговування наданням користувачам електронних продуктів і послуг за допомогою телекомунікаційних технологій.

3.      Сприяти всебічному розвитку, вихованню і соціалізації особистості, яка здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності.

4.      Виховувати в учнів позитивне ставлення до власного розвитку, формувати свідоме бажання самовдосконалюватися, розвивати уміння на практиці застосовувати набуті знання, вміння висловлювати свою думку усно і письмово, здатність логічно обґрунтовувати позицію, творчість, ініціативність, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв'язувати проблеми, здатність співпрацювати з іншими людьми.

Презентація Google


Comments