Новини‎ > ‎

Cемінар-практикум для вчителів фізики з проблеми «Формування та розвиток ключових та предметних компетентностей на уроках фізики»

опубліковано 31 січ. 2019 р., 23:32 Катя Ярмак   [ оновлено 31 січ. 2019 р., 23:36 ]
  30 січня 2019 року в Білоцерківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №21 відбувся міський семінар-практикум для вчителів фізики з проблеми «Формування та розвиток ключових та предметних компетентностей   на уроках фізики». Відкрила захід методист науково-методичного центру управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Чабаненко А.В., наголосивши, що поняття «компетентність» розкриває якісно нові перспективи розуміння місії школи, результатів освітньої діяльності. Учитель вищої категорії Петриченко Ірина Володимирівна поділилася з колегами власним досвідом з даної теми. У теоретичній частині педагог презентувала способи реалізації компетентнісного підходу на уроках фізики: постановка експерименту, задачі  з  професійним  змістом, зв’язок  фізики  з  життям, інтерактивні  методи  та  нетрадиційні  уроки, метод  проектів, застосування  ІКТ. Також учасникам заходу було показано практичне заняття з учнями 9 класу: захист навчально-дослідницького  проекту «Вплив шуму  на організм людини».

Під час обговорення семінару педагоги дійшли висновку, що для реалізації компетентнісного підходу до навчання вчитель повинен сприяти зацікавленості кожного учня в роботі класу за допомогою чіткої мотиваційної установки, використовувати різноманітні форми й методи навчальної діяльності, стимулювати учнів висловлювати свої думки. Важливим також є вміння вчителя створювати на уроці такі ситуації, які дають можливість кожному учневі проявити ініціативу, самостійність. Такий підхід якнайкраще сприяє формуванню ключових компетентностей школярів.

Семінар-практикумComments