Новини‎ > ‎

Білоцерківська молодь у фіналі ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України

опубліковано 20 квіт. 2018 р., 05:24 Олена Гайдаєнко
1
9 квітня в Києві стартував ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України. Щорічно понад 100 тисяч учнів готують свої наукові дослідження, і тільки 1136 молодих дослідників після першого (районного) і другого (обласного) етапів потрапили цього року до фіналу.

Уперше проведення конкурсу-захисту МАН буде проходити за новою формулою – лише п’ять насичених науково-освітніми і культурно-мистецькими подіями днів, під час яких учасники конкурсних перегонів від усіх дванадцяти відділень візьмуть участь у багатьох інтелектуальних випробуваннях та непересічних подіях.

Урочисте відкриття конкурсу відбудеться 19 квітня під гостинним дахом Центру культури і мистецтв Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

21 квітня написання контрольних робіт у кожній секції відбудеться в аудиторіях Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Під час очікування результатів рецензування і написання контрольних робіт учні матимуть змогу відвідати лекції та майстер-класи в актовій залі вишу.

Неділя, 22 квітня, – квінтесенція фіналу конкурсу-захисту: цього дня проходитиме захист науково-дослідницьких робіт. Найбільше досліджень на третьому етапі буде презентовано в секціях «Українська мова» (25), «Англійська мова», «Зарубіжна література» і «Математика» (24). 32 учні МАН будуть захищати свої роботи у двох, а один юний дослідник – одразу в трьох секціях. Рекордсменом року можна вважати Павла Нагорного з Чернігівщини, який зміг дійти до фіналу і буде презентувати свої дослідження одночасно у п’яти секціях.

Доречно зазначити і про дві нові секції, започатковані у 2018 році – це «Польська мова» і «Кримськотатарська гуманітаристика». Якщо молоді мовознавці піднімають свій рівень володіння мовою західного партнера України, то вивчення історії, культури, мови і мистецтва корінного народу нашої країни – кримських татар – доступно для школярів з Криму і материкової частини України будь-якої національності.

Слід додати, що до складу журі конкурсу залучені одні з найкращих фахівців з кожної наукової сфери, сам захист планується транслювати в онлайн-режимі, а ті нові знання, безцінний досвід і практичні навички, які отримують школярі під час пошукових, експериментальних і аналітичних опрацювань своїх досліджень, обов’язково стануть у пригоді під час реалізації перших стартапів. До речі, голови журі в попередні роки нерідко порівнювали науковий рівень досліджень переможців конкурсу-захисту МАН з гідними бакалаврськими і навіть магістерськими роботами студентів вишів. Така висока оцінка науковців говорить сама за себе.

Урочисте нагородження переможців усіх секцій відбудеться 23 квітня у Міжнародному центрі культури і мистецтв (Жовтневому палаці), розташованому на Алеї Героїв Небесної Сотні. А хто з науковців, митців, державників буде присутній на урочистостях, чим, окрім медалей та дипломів, будуть нагороджувати найкращих і яка феєрична музична програма очікує учасників, педагогів і почесних гостей – нехай залишиться приємним сюрпризом!

Відповіді на очікування довжиною в рік і публічні випробування юних знавців стануть відомими уже за кілька весняних днів. Успіхів вам, фіналісти МАН, бо ви їх варті!


Comments