Новини


Засідання науково-методичної ради

опубліковано 26 трав. 2017 р., 01:38 Олена Гайдаєнко   [ оновлено 26 трав. 2017 р., 01:39 ]

Презентация Microsoft PowerPoint.ppt

25 травня 2017 року в Білоцерківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 7 відбулося чергове засідання науково-методичної ради науково-методичного центру з порядком денним:

 

1. Про результати вивчення стану викладання та рівня навчальних досягнень учнів з фізики та астрономії.

                                                                             Чабаненко А.В., методист НМЦ

2. Роль бібліотеки у формуванні інформаційного простору педагога та учня

                                                                              Швень Л.А., методист НМЦ

3. Про здійснення дослідно-експериментальної роботи та інноваційної діяльності закладівосвіти міста у 2016/2017 навчальному році.                                                                                                                                                         Висторонський В.Г., завідувач НМЦ

4. Про планування науково-методичної роботи в закладі освіти на новий навчальний рік                                                                                         Висторонський В.Г., завідувач НМЦ

Тиждень ініціативи та творчості молодих учителів

опубліковано 3 трав. 2017 р., 04:04 Олена Гайдаєнко   [ оновлено 3 трав. 2017 р., 04:07 ]

Тиждень 24-28.04.ppt

Переступаючи поріг школи, молодий спеціаліст сподівається реалізуватися в ній як фахівець. Професійне становлення особистості педагога – довготривалий процес. Саме молоді вчителі впроваджують у життя грандіозні плани. Їм властиві креативність мислення, відсутність консерватизму, готовність до змін на краще. Успіх і результати діяльності навчального закладу багато в чому залежать від організації роботи з молодими спеціалістами, які через брак досвіду потребують уваги з боку адміністрації, методичних об’єднань, старших наставників. Від того, як пройдуть перші кроки вчителя-початківця, залежить стабільність педагогічних кадрів, їх якісний склад, результативність навчально-виховного процесу в школі.

Протягом 24-28 квітня у загальноосвітніх закладах м. Біла Церква проходив міський тиждень ініціативи та творчості молодих учителів загальноосвітніх навчальних закладів. 12 молодих спеціалістів, а саме, учителі Гриценко Світлана Володимирівна (гімназія № 2), Безносікова Ольга Володимирівна та Чугунова Тетяна Романівна (БЗШ № 3), Хмарська Марія Сергіївна та  Максименко Людмила Вікторівна (БЗШ № 5), Дем’янчук Маргарита Анатоліївна та Шевчук Оксана Валеріївна (БЗШ № 6), Лобага Юлія Костянтинівна (БСПМШ № 16), Руденко Тетяна Олегівна (БЗШ № 17),  Ковмір Наталія Олексанжрівна (БЗШ № 20), Дерега Юлоія Валеріївна (БЗШ № 21), Філіченко Олександра Валеріївна (БЗШ № 23), продемонстрували відкриті уроки, виховні години, години спілкування, на яких використали оптимальні методи, форми і прийоми навчання.

Створена дієва система роботи з молодими вчителями в загальноосвітніх навчальних закладах міста покращує процес швидкої адаптації молодих спеціалістів, значно скорочує час швидкого періоду оволодіння основами педагогічної майстерності, створює атмосферу співпраці молодих спеціалістів і досвідчених вчителів. Дружня і згуртована робота адміністрації, наставників, керівників методичних об’єднань,  психологічної служби пробуджують у молодих учителів інтерес до творчості, прагнення досягти кращих результатів, отримати визнання в колективі.

Подібні заходи є необхідними для процесу становлення молодих педагогів.

Літературне свято у Білій Церкві

опубліковано 27 квіт. 2017 р., 07:38 Людмила Швень   [ оновлено 27 квіт. 2017 р., 07:39 ]

Світова класика.pptx

    Цього тижня у у Білоцерківській загальноосвітній школі  І-ІІІ ст. №20 відбувся конкурс «Світова класика – 2017».  У заході взяли участь 89 учнів із загальноосвітніх навчальних закладів міста у шести номінаціях: «Образотворче мистецтво», «Літературний Еверест», «Моя улюблена книга», «Раджу прочитати», «Декламаторська майстерність» та «Театральна майстерність».

Розпочався конкурс з перегляду виставки робіт учасників заочного етапу конкурсу. У номінації «Образотворче мистецтво» найбільшу увагу присутніх привернули роботи таких учнів:

·  ілюстрації до творів Л.Керролла «Аліса в країні Чудес» та Дж. Толкіна «Володар кілець» Красільнікової Катерини, учениці 5-В класу Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №7;

·  «Пурпурові вітрила» Лабиш Анни, учениці 7-А класу Білоцерківського колегіуму;

·  «Останній листок» Коломієць Наталії, учениці 7-А класу Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №17;

·  «Поєдинок» Деркача Олександра, учня 8-А класу Білоцерківської гімназії.

Умінням зацікавити до прочитання невідомого художнього твору засобами літературного слова полонили учасники конкурсу у номінаціях «Літературний Еверест», «Моя улюблена книга»:

·  Добрянський Денис, учень 7-В класу Білоцерківського навчально-виховного об’єднання «Перша Білоцерківська гімназія – школа І ступеня» з роботою «Книги мого дитинства»;

·  Мельник Вікторія, учениця 7-А класу Білоцерківського колегіуму з роботою «Сон, навіяний мрією»;

·  Максимова Єлизавета, учениця 9-А класу Білоцерківського колегіуму з роботою «Особистий щоденник пацієнта №165»;

·  Груша Анастасія, учениця 10 класу Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 22 з роботою «Крізь час і простір за одну мить».

Декламаторськими здібностями захопили присутніх в залі конкурсанти Кожанова Катерина, учениця Білоцерківського навчально-виховного об’єднання «Звитяга», своїм зворушливим прочитанням твору М. Цвєтаєвої «Лист до дітей» та Дзядевич Володимир, учень 11 класу Білоцерківської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №1 з поглибленим вивченням слов’янських мов, що декламував казку у віршах К.Чуковського «Тараканище».

Театральні колективи  із загальноосвітніх навчальних закладів стали улюбленцями залу і змісили присутніх і плакати, і сміятись.

Учні Білоцерківського навчально-виховного об’єднання «Ліцей – МАН» Нечай Олексій, Старшинський Станіслав, Винар Марина та Новохацький Ян своєю постановкою уривку з твору Е.Шмітта «Оскар і рожева пані»  зуміли доторкнутися до найпотаємніших закутків сердець усіх присутніх в залі, змусили замислитись над вибором життєвих цінностей.

 Іскоростинський Тимур, Пащенко Віталій, Коцел Валерій та Тутик Дмитро,  колектив учнів 5-6 класів Білоцерківської гімназії №2 полонили присутніх своєю постановкою твору А.Мілна «Вінні-Пух в гостях у Кролика».

У номінації «Раджу прочитати» кращими визнані роботи Сметаненко Вікторії,  учениці 10 класу Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №6 (буктрейлер «Дім дивних дітей»), та учениць 10 класу Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №20 Редьки Юлії та Рябченко Ольги (буктрейлер «Конан Дойл «Пригоди Шерлока Холмса»).

Учасники конкурсу висловили слова вдячності адміністрації Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 20, учителям шкільного методичного об’єднання вчителів зарубіжної літератури  та учням навчального закладу за організацію заходу на високому рівні .

Навчально-методичне консультування для заступників директорів з НМР з проблеми «Управління процесом професійної активності педагога в умовах функціонування школи І ступеня»

опубліковано 25 квіт. 2017 р., 07:49 Олена Гайдаєнко   [ оновлено 27 квіт. 2017 р., 06:25 ]

Семінар 25.04.17.pptx

25 квітня 2017 року, відповідно до плану роботи науково-методичного центру управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Київської області, в Білоцерківській загальноосвітній школі І ступеня №23 відбулося навчально-методичне консультування для заступників директорів з НМР з проблеми «Управління процесом професійної активності педагога в умовах функціонування школи І ступеня».

Відкрив навчально-методичне консультування завідувач науково-методичним центром управління освіти і науки Висторонський В.Г., повідомивши про мету і завдання заходу, наголосив на актуальності питання діяльності школи І ступеня.

Директор школи Венжик С.В. ознайомив присутніх з історією створення навчального закладу, його можливостями.

Презентувала діяльність школи щодо підвищення професійної активності педагогів та розвитку творчості молодших школярів заступник директора з НВР Жабська В.П.

Керівник методичного об’єднання Гладка Н.О. розповіла про функціонування веб-сайту школи, а учитель Бадзюк О.Д., інструктор з ейдетики, провела цікаве практичне заняття з розвитку уяви та пам’яті.

Під час практичної частини присутні відвідали фрагменти уроків: інформатики (4-А клас, учитель Берегова О.В.), природознавства (2-Б клас,  Пащенко І.Ю.), англійської мови (4-Б клас, Вдовиченко А.С.), літературного читання (3-А клас, Бадзюк О.Д.).

Заключним акордом заходу стало фольклорне свято «Весну зустрічаємо, стрічечку весняних свят у вінок вплітаємо», підготовлене і проведене класоводом  Кучинською Т.В. та учителем музичного мистецтва       Коломієць Н.В. з учнями 2-А класу.

У підсумку заходу було прийнято конструктивні методичні рекомендації.

Cемінар-практикум для вихователів дошкільних навчальних закладів

опубліковано 19 квіт. 2017 р., 06:37 Олена Шевченко

 


У  дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) №4 «Снігуронька» пройшов  семінар-практикум  для вихователів дошкільних навчальних закладів з проблеми: «Моніторинг досягнень дітей дошкільного віку згідно з вимогами Базового компоненту дошкільної освіти»

   Пріоритетним напрямом діяльності дошкільних навчальних закладів є спрямування освітнього процесу на реалізацію завдань Базового компонента дошкільної освіти. У ході заходу учасники семінару-практикуму  дійшли висновків, що моніторинг дозволяє вихователям і вихователю-методисту своєчасно фіксувати рівні розвитку дітей на початок, середину та кінець навчального року. А систематичне відстеження (моніторинг) динаміки змін у розвитку дошкільників допомагає визначати необхідні методи надання їм допомоги за кожною освітньою лінією, а також вносити корективи в освітній  процес, як індивідуально для кожної дитини, так і всієї групи в цілому.

Молодь Київщини за зелену економіку

опубліковано 18 квіт. 2017 р., 05:32 Олена Гайдаєнко   [ оновлено 18 квіт. 2017 р., 05:35 ]

Кафедра екологічного менеджменту та підприємництва Київського національного університету імені Тараса Шевченка започаткувала щорічний конкурс творчих робіт для учнів 10-11 класів м. Києва та Київської області «Молодь Київщини за зелену економіку». Метою конкурсу є формування екологічного мислення і культури молодого покоління як рушійної сили впровадження ідей сталого розвитку економіки і підприємництва на Київщині з урахуванням сучасних екологічних проблем світу, країни і регіону, з усвідомленням особистої відповідальності за стан довкілля і безпеку умов проживання, дотримання норм соціальної, екологічно грамотної поведінки.
Тематичні напрями творчої роботи: актуальні еколого-економічні проблеми м. Києва та Київської області і шляхи їх вирішення; енергоефективність і шляхи її підвищення; «Зелений» транспорт; органічне землеробство: сутність і перспективи розвитку на Київщині; побутові відходи – найбільша екологічна проблема урбанізованих територій чи перспектива для бізнесу; екологічне, енергоощадливе будівництво; можливості розвитку «зеленого» туризму в місті та регіоні. Визначальними критеріями оцінки роботи є: актуальність теми, новизна отриманих результатів, написання на матеріалах м. Києва та Київської області, самостійний характер сформульованих висновків, оригінальність, обґрунтованість пропозицій.

12-13 квітня 2017 року у місті Києві проходила V Міжнародна науково-практична конференція молодих учених «Зелений бізнес: життя заради майбутнього», на якій було оприлюднено авторами результати кращих творчих робіт та проведено підбиття підсумків конкурсу «Молодь Київщини за зелену економіку».

33.pptx

На запрошення оргкомітету конференції управлінсько-німецької кафедри економічного менедменту та підприємства в засіданні взяла участь учениця 10-А класу БЗШ№ 6 Юрчик Анастасія, яка успішно представила свою наукову роботу на тему: “Врахування природоохоронних аспектів у вирощуванні культур-складників біоенергетичної сировини” (керівник учитель географії Новохацька Ольга Сергіївна). Юний науковець мала змогу не лише презентувати власні напрацювання з важливої екологічної проблеми, а й поспілкуватися з однодумцями-однолітками столичних ліцеїв та молодими науковцями. Участь у заході стала поштовхом до нових творчих пошуків учениці, яка успішно працює у шкільному науковому товаристві учнів “Паросток”.

Вітаємо ученицю 10 класу гімназії № 2 Вознесенську Тетяну та її керівника Познякову Світлану Василівну з ІІІ місцем у конкурсі творчих робіт учнів 10-11 класів м. Києва та Київської області "Молодь Київщини за зелену економіку".

Бажаємо юним науковцям нових перемог!


Семінар - практикум для вчителів початкових класів

опубліковано 17 квіт. 2017 р., 23:29 Олена Шевченко

   
  14 квітня 2017 року в  Білоцерківській  загальноосвітній  школі № 22 відбулося методичне консультування для вчителів початкових класів міста з проблеми:«Формування читацької компетентності молодших школярів».

  Відкрив методичне консультування завідувач науково-методичного центру Висторонський Владислав Григорович. В рамках даного заходу учитель початкових класів  Кириленко Ольга Дмитрівна провела урок навчання грамоти з теми: «Найдорожче в світі слово. В. Сухомлинський «Чому мама так хвалить?», на якому учителі мали нагоду побачити практичне застосування ефективних форм і методів роботи, які сприяють розвитку читацьких навичок молодших школярів. 

  Під час теоретичної частини учитель зупинилася на причинах, що спричинили падіння читацької культури в суспільстві, зниження інтересу учнів до книги. Розробила рекомендації, що сприятимуть формуванню читацької компетентності молодших школярів, а також презентувала свій посібник «Розвиток читацької компетентності молодших школярів»

Зустріч із вчителями іноземних мов, які працюватимуть у мовних літніх таборах

опубліковано 11 квіт. 2017 р., 09:38 Лілія Бойко   [ оновлено 11 квіт. 2017 р., 09:42 ]

        11 квітня на базі Білоцерківської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №9 із поглибленим вивченням іноземних мов відбулася перша в цьому році зустріч педагогів,які працюватимуть у мовних літніх таборах. Це була нагода познайомитися,з'ясувати те, що залишалось незрозумілим.
        Основні моменти літньої оздоровчої кампанії 2017 окреслила завідувач сектора виховної роботи та позашкільної освіти управління освіти і науки Щербань Лариса Олексіївна. Вона також розповіла про режим роботи таборів, умови розподілу дітей та педагогів, зупинилась на питанні відповідальності, вислухала пропозиції та зауваження вчителів.
       Методист НМЦ Бойко Лілія Борисівна зосередила увагу педагогів на необхідності розробки програми роботи табору, створення позитивного, цікавого мовного середовища.
       Досвідом організації роботи в мовному таборі поділились педагоги БСШ №9 Шишко Інна Петрівна та БНВО "Перша Білоцерківська гімназія" Клименко Катерина Сергіївна. Вони зупинились на тих видах діяльності, які були найцікавішими для дітей, поділилися секретом успіху педагогів та учнів, торкнулися також питання проблем та труднощів, що виникали. Ошийко Яна Юріївна, вчительБЗШ №18 та Кириченко Надія Михайлівна, вчитель БСШ №9, які працювали в таборі Go Camp влітку 2016 року, продемонстрували свої напрацювання, розповіли про особливості взаємодії з іноземцями, зупинились на найуспішніших проектах та видах роботи. 
         Нагадаємо, що цього літа мовні табори працюватимуть з 6 по 23 червня 2017 року на базі БСШ №9, БНВО "Перша Білоцерківська гімназія", Білоцерківського колегіуму, НВК "Міцва - 613" та БСШ №1. Основне завдання таких закладів - розкрити  таланти дітей та отримати досвід спілкування іноземною мовою. При цьому знання дитини не будуть оцінювати як у школі, і дитина буде сприймати навчання як груУ літніх мовних таборах дитина зможездобути  необхідні мовні навички;непомітно подолати  мовний бар'єр;удосконалити свою розмовну мову;поєднати  навчання із захоплюючим відпочинком;отримати мотивацію для подальшого удосконалення англійської мови.
        Отже,перебуваючи в таборі, дитина зможе інакше подивитися на іноземну мову, зрозуміти,що вивчення мови - цікавий та захоплюючий процес.

Семінар-практикум «Біологічна освіта в сучасній українській школі: проблеми та шляхи вирішення»

опубліковано 10 квіт. 2017 р., 07:19 Олена Гайдаєнко

Презентация Руслан Шаламов.ppt

10 квітня 2017 року на базі Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради «Академія неперервної освіти» відбувся семінар-практикум «Біологічна освіта в сучасній українській школі: проблеми та шляхи вирішення» для методистів регіональних методичних служб та вчителів  біології.

У роботі семінару-практикуму взяли участь Шаламов Руслан Васильович, кандидат біологічних  наук, Заслужений вчитель України, Матущенко Тетяна Антонівна,  завідувач відділу методики викладання хімії, біології, екології та основ здоров’я, 103 учителів біології  та методистів регіональних методичних служб. До роботи семінару долучилися вчителі біології м. Білої Церкви.

У ході семінару-практикуму було розглянуто питання:

-концептуальні засади реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа»;

– оновлення програм та підручників з біології для основної школи в умовах компетентнісно-орієнтованого навчання;

– практикум з укладання компетентнісно-орієнтованих завдань;

– роль учителя у підготовці учнів до моніторингу міжнародного дослідження якості освіти РІSA-2018.

Pearson в Україні: 20 років разом!

опубліковано 8 квіт. 2017 р., 02:33 Лілія Бойко

5 квітня в Києві у  Будинку Кіно  відбулася надзвичайна подія, присвячена 20-річчю діяльності видавництва Пірсон в Україні – семінар для вчителів англійської мови «The Wider World of English in Focus», почесними  гостями та спікерами якого стали один із авторів нового підручника для старших класів «Focus» – Вон  Джонс (Vaughan Jones) та досвідчений методист, авторка підручника «EAQUALS Self-help Guide to Teacher Development» - Анна Кольбушевська (Anna Kolbuszewska).

На цей захід було запрошено понад 600 учителів англійської мови не тільки з України, а й Польщі та Білорусії,  серед яких були присутні представники міста Білої Церкви – Коваль  Н.В., заступник директора з НВР БСШ №1 та вчитель англійської мови БСШ № 1 – Радич Л.В.  

 

 

Семінар розпочався з виступу представника міжнародної освітньої компанії Пірсон з Польщі – Анни  Кольбушевської, яка в інтерактивній формі поділилася своїм досвідом щодо використання підручника «Wilder World» на уроках англійської мови в країнах Європи, зокрема Польщі.

Марафон педмайстерності продовжив виступ автора підручника «Focus» містера Ван Джонса (Vaughan Jones), який розповів про створення навчально-методичного посібника, згадав про співпрацю зі Сью Кей, яка передавала палкі вітання Україні, а також розказав про значення принципу трьох М (Motivation, Meaning, Memory), на якому базується методика посібника, що виникла з багаторічного досвіду роботи автора вчителем. Вон Джонс  також наголосив на екзаменаційній спрямованості підручника для учнів старших класів, який допомагає готувати майбутніх випускників до різних видів екзаменів (як міжнародних, так і ЗНО).

 Аудиторія не тільки отримала цікаві поради, а також насолодилася британським гумором презентера.

На завершення семінару Мишель Хадсон (Michael Hudson) (методист Пірсон-Дінтернал) розповів про унікальні розділи підручника «Focus» та вручив нагороду переможниці онлайн-конкурсу для вчителів англійської мови.  

Захід мав шалений успіх: усі учасники одержали підручник «Focus» та «Wilder World» в подарунок і багато хто скористався нагодою сфотографуватися з почесними гостями на згадку та отримати автограф автора.

 

Коваль Н.В.,

заступник директора

з НВР БСШ№1

1-10 of 80