Новини                                                                                       

  

Школа методичного активу

опубліковано 17 жовт. 2018 р., 00:02 Олена Гайдаєнко   [ оновлено 17 жовт. 2018 р., 00:11 ]

Предметні тижні у школі — одна з найцікавіших форм організації навчально-виховного процесу, можливість і для вчителя, і для учня проявити свої багатогранні здібності. Стійкий інтерес до навчального предмета є запорукою успішного засвоєння програмового матеріалу. Тож учителі мають забезпечувати сприятливі умови для формування учня, зацікавленого і вмотивованого до успішного навчання.
16 жовтня на базі Білоцерківського навчально-виховного об`єднання «Перша Білоцерківська гімназія – школа І ступеня» відбулося засідання Школи методичного активу з проблеми «Ефективні фори проведення предметних тижнів». 
Перед присутніми виступила заступник директора з навчально-виховної роботи Світлана Йосипівна Потильчак, яка розкрила особливості організації та форми проведення предметних тижнів у гімназії. До роботи долучилися педагогічні працівники закладу: Очеретяна Зіна Іванівна, голова шкільного методичного об`єднання вчителів початкового навчання, Ювхименко Наталія Іванівна, голова кафедри української словесності, Омельченко Наталія Володимирівна, голова кафедри вчителів зарубіжної літератури, Фіголь Ірина Володимирівна, учитель англійської мови.  Практична частина - позакласний захід «Добро відкриває серця», який провели в бібліотеці гімназії. Учасниками дійства стали учні 5 класів та їх наставники: Павлова Тетяна Костянтинівна, вихователь групи продовженого дня, Карпій Клавдія Григоріна, завідувач ІБЦ, Яковенко Тетяна Степанівна, керівник театрального гуртка. По завершенню засідання були вироблені методичні рекомендації. 

Школа метод.активу 16.10._2018_презентація


Майстер–клас для інструкторів із фізкультури дошкільних навчальних закладів із проблеми «Організація та проведення спортивних ігор з дітьми дошкільного віку»

опубліковано 16 жовт. 2018 р., 00:40 Олена Гайдаєнко

11 жовтня 2018 року в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) комбінованого типу №2 «Берегиня» було проведено  майстер–клас для інструкторів з фізкультури дошкільних навчальних закладів  міста з проблеми  «Організація та проведення спортивних ігор  з дітьми дошкільного віку».

З дітьми дошкільного віку проводять три види рухливих ігор: сюжетні ігри, ігрові вправи (несюжетні ігри) та ігри з елементами спорту (городки, настільний теніс, бадмінтон, баскетбол, футбол, хокей).

В основу сюжетних рухливих ігор покладено життєвий досвід дитини, її уявлення про навколишній світ (дії людей, тварин, птахів). Наприклад, з оповідей дорослих, телепередач, спостере­жень за навколишнім життям діти дізнаються про поведінку тварин і птахів (як стрибає зайчик, як він ховається від лисички, як дзьобає зернятко горобчик), а потім під час гри відтворюють рухи, характерні для того чи іншого образу.

Рухи, які виконують діти під час гри, тісно пов'язані з її сюжетом. Наприклад, зайці стрибають у лісі, а мисливці полю­ють на них; бджілки літають, сідають на квіточки, збирають мед. Більшість сюжетних ігор – колективні, і дитина привчається в них погоджувати свої дії з діями інших гравців, не вередувати, діяти організовано, як вимагають правила.

Майстер-клас ДНЗ № 2
         

Семінар-практикум для вихователів-методистів із проблеми «Формування інформатичної компетенції дітей дошкільного віку відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної освіти»

опубліковано 10 жовт. 2018 р., 04:01 Олена Гайдаєнко   [ оновлено 10 жовт. 2018 р., 04:04 ]

У закладі дошкільної освіти (ясла-садку) комбінованого типу №8 «Золотий півник» Білоцерківської міської ради Київської області 9 жовтня відбувся семінар-практикум для вихователів-методистів з проблеми «Формування інформатичної компетенції дітей дошкільного віку відповідно до вимог  Базового компоненту дошкільної освіти».

Під час семінару-практикуму були розглянуті питання щодо: 

  • формування інформатичної компетенції дітей дошкільного віку відповідно до вимог  Базового компоненту дошкільної освіти;  
  • організації навчання комп’ютерної грамоти дітей в закладі дошкільної освіти;  
  • навчально-дидактичного забезпечення програми з навчання дітей старшого дошкільного віку основам комп’ютерної грамоти «Комп’ютерна грамота для малят» (Авторський колектив: В.В. Семизорова, О.В. Вайнер, О.М. Болотова);  
  • профілактики комп’ютерної залежності у дітей та дорослих.

Для всіх присутніх керівник гуртка «Комп’ютерна грамота для малят» Польська О.О. провела відкритий показ з теми «Інформації багато треба все малятам знати», де продемонструвала практичну реалізацію програми з навчання дітей старшого дошкільного віку основам комп’ютерної грамоти «Комп’ютерна грамота для малят».

Семінар-практикум для вихователів-методистів міста


Cемінар-практикум для музичних керівників закладів дошкільної освіти міста з проблеми “Інтеграція музичного та фізичного виховання в організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти”

опубліковано 5 жовт. 2018 р., 03:01 Олена Гайдаєнко

Розвиваючись і прогресуючи, педагогіка шукає нові шляхи до виховання всебічної особистості, здатної не лише прийняти складності майбутнього життя, а й пережити повноцінність її на кожному віковому етапі. На передній план висувається інтеграція - об'єднання і використання різних форм впливу на дитину, створення максимально сприятливих умов для розкриття його фізичних можливостей і розвитку його інтелектуальних здібностей. Величезна роль у вихованні завжди відводилася мистецтву, впливу на формування особистості музики, танцю. 04 жовтня 2018 року в закладі дошкільної освіти №33 "Калинка" відбувся семінар-практикум для музичних керівників закладів дошкільної освіти міста з проблеми “Інтеграція музичного та фізичного виховання в організації  освітнього процесу в закладах дошкільної освіти”. Музика вносить позитивну релаксацію під час занять фізичної культури, дає змогу провести навчальну "інтеграцію", яка є запорукою  розвитку стійкої, довготривалої загартованості. Вона є основою того, що нейтралізує, пом`якшує промислові й транспортні шуми сучасних мегаполісів, тому її успішно можна використовувати з метою зниження збудження, приведення людини в спокійний стан.

Презентация Microsoft Office PowerPoint


Майстер-клас для вихователів закладів дошкільної освіти міста з проблеми «Формування шахово-ігрової компетенції дітей старшого дошкільного віку»

опубліковано 4 жовт. 2018 р., 03:39 Олена Гайдаєнко

02 жовтня 2018 року  на базі закладу дошкільної освіти (ясел-садка) комбінованого типу №19 «Кобзарик» Білоцерківської міської ради Київської області проведено майстер-клас для вихователів закладів дошкільної освіти міста з проблеми «Формування шахово-ігрової компетенції дітей старшого дошкільного віку».

Під час майстер-класу Семизорова В.В., Духновська О.І, Войдевич В.А та Пащенко Л.Ю. презентували учасникам Програму та методичні рекомендації з навчання дітей старшого дошкільного віку гри в шахи «Мудрі шахи»  та  комплект «Мудрі шахи»: Методичні рекомендації з навчання дітей старшого дошкільного віку гри в шахи та Додаток до методичних рекомендацій з навчання дітей старшого дошкільного віку гри в шахи (Авторський колектив: В. В. Семизорова, О. І. Духновська, А. Б. Кольба, Л. Ю.Пащенко, Б. П. Фенюк). Організовано відкритий перегляд заняття вихователя Наконечної О.В. з навчання старших дошкільників гри в шахи,  використано імітаційне моделювання роботи з дітьми. 

МК 1 шахи, 2018


Засідання науково-методичної ради

опубліковано 25 вер. 2018 р., 03:40 Олена Гайдаєнко   [ оновлено 25 вер. 2018 р., 03:42 ]

25 вересня 2018 рок на базі Білоцерківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №12 з поглибленим вивченням інформаційних технологій відбулося чергове засідання науково-методичної ради науково-методичного центру управління освіти і науки. Порядок денний включав наступні питання:

             1.   Про підсумки і результати підвищення кваліфікації педагогічних працівників до роботи за новим Державним стандартом початкової освіти.

                                                                                     Висторонський В.Г., завідувач НМЦ

                                                                                     Щербатюк Л.М., БЗШ № 11

             2.   Про підсумки проведення Року німецької мови в закладах освіти м. Білої Церкви.

                                                                                     Бойко Л.Б., методист НМЦ

             3.   Про стан забезпечення підручниками та навчальними посібниками учнів закладів загальної середньої освіти у 2018/2019 н.р.                                               

                                                                                     Швень Л.А., методист НМЦ

            4.   Про методичні розробки педагогічних працівників міста, які атестуються на присвоєння педагогічних звань: "вчитель-методист", "вихователь-методист", “викладач-методист”,                     "практичний психолог-методист", “педагог-організатор-методист”, “керівник гуртка-методист”.

                                                                                     Чабаненко А.В., методист НМЦ

НМР 25.09


 

Засідання університету психолого-дидактичних знань для молодих учителів міста з проблеми «Психологічний комфорт молодого вчителя в школі. Перші кроки до майстерності»

опубліковано 19 вер. 2018 р., 06:30 Олена Гайдаєнко   [ оновлено 19 вер. 2018 р., 06:41 ]

18 вересня 2018 року на базі Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 імені генерал-полковника Геннадія Воробйова відбулося перше засідання університету психолого-дидактичних знань для молодих учителів міста з проблеми «Психологічний комфорт молодого вчителя в школі. Перші кроки до майстерності».

Методист науково-методичного центру управління освіти і науки Гайдаєнко О.А. ознайомила молодих учителів із планом роботи та завданнями університету психолого-дидактичних знань для молодих учителів на 2018/2019 навчальний рік, провела анкетування. Заступник директора з навчально-виховної роботи БЗШ № 7 ім. Г.Воробйова  Боженко Т.В. презентувала досвід роботи закладу та надала поради молодим колегам  щодо успішного професійного зростання.

У другій частина заняття працювали майстер-класи педагогів:

·        «Поетична студія «Поезія душі» (Попова Л.В., Олексієнко В.А., БЗШ №7)

·        «Технологія критичного мислення» (Середа О.І., БЗШ №7)

·        «Степ-аеробіка на уроках фізичної культури» (Михайленко В.М., БЗШ №7)

·        «Робота вчителя початкових класів в умовах Нової української школи» (Простапчук С.В., БЗШ №7)

·        «Створення та проведення уроку веб-квесту» (Линник В.М., БЗШ №7)

·        «Використання мобільних додатків як спосіб підвищення мотивації учнів до вивчення іноземних мов» (Пилюта М.М., БЗШ №4)

Презентація ШМУ БЗШ № 7 3


ВІТАЄМО АВТОРІВ ПАРЦІАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ З ОТРИМАННЯМ ГРИФА МОН УКРАЇНИ!

опубліковано 28 серп. 2018 р., 04:20 Олена Гайдаєнко

З приємністю повідомляємо, що комісія з дошкільної педагогіки та психології Науково-методичної ради  з питань освіти і науки України розглянула матеріали науково-методичної експертизи рукопису парціальної програми для дітей старшого дошкільного віку «Комп’ютерна грамота для малят» (автори В. В. Семизорова - методист науково- методичного центру управління освіти і науки Білоцерківської міської ради; О.В. Вайнер – завідувач закладу дошкільної освіти №8 «Золотий півник»; О.М. Болотова – вихователь-методист закладу дошкільної освіти  №8 «Золотий півник») з висновком «Схвалено до використання в закладах дошкільної освіти» (протокол №2 від 23 квітня 2018 року).

Вітаємо авторів, бажаємо творчих ідей і плідного їх втілення! 

В епоху інформаційних технологій ідея виховання покоління, з ранніх років психологічно підготовленого до користування комп'ютером — важлива і перспективна для розвитку суспільства, його промисловості, науки, культури. Введення комп'ютерів у систему дидактичних засобів закладу дошкільної освіти є істотним чинником збагачення всебічного  розвитку дитини.  Тож пропонуємо до Вашої уваги програму з навчання дітей старшого дошкільного віку основам комп’ютерної грамоти  «Комп’ютерна грамота для малят», яка допоможе під час організації освітньої діяльності та сприятиме реалізації завдань освітньої лінії «Комп’ютерна грамота» варіативної складової Базового компонента дошкільної освіти. 

Тренінг з медіа грамотності для вчителів англійської мови

опубліковано 17 черв. 2018 р., 23:47 Лілія Бойко   [ оновлено 20 черв. 2018 р., 01:05 ]

         Освітяни Білої Церкви активно долучилися до загальнодержавного проекту– масового відкритого он-лайн курсу з медіаграмотності (Massive Open Online Course – MOOC). Цей проект ініційований Відділом преси, освіти та культури Посольства США в Україні та проводиться Регіональним офісом з питань викладання англійської мови (RELO) Посольства США в Україні та громадською організацією “Український центр громадських ініціатив “Світло” (Київ).

13 червня 2018 року на базі Білоцерківського колегіуму відбувся пятигодинний тренінг для вчителів англійської мови міста «Media Literacy for Teachers». Тренінг розширює одну з тем навчальної програми  «Уміння  XXI-го століття». Його побудовано на матеріалах курсу English for Media Literacy навчальної он-лайн платформи Coursera. Це розвивальний курс, що поєднує вивчення англійської мови та навички медіа-грамотності. Цікаво, неординарно провела цей захід Інна Литвин,  фасилітатор курсу "MOOC English for Literacy". Тренінг було спеціально підготовлено з метою надати учасникам інформацію щодо медіаграмотності, навчити найкращим шляхам отримання даних за допомогою сучасних засобів масової інформації та ознайомити з матеріалами для поширення серед колег та учнів. Педагоги навчилися розрізняти пропаганду та правдиву інформацію, перевіряти фейкові новини, дізналися про особливості створення реклами у різних ЗМІ.  Тренер озброїла вчителів джерелами, з яких можна черпати знання, вчитися, перевіряти достовірність повідомлень, зуміла легко і просто навчити учасників медіаграмотності, обережно і вдумливо користуватися джерелами інформації, перевіряти їх достовірність, ламати стереотипи. Сьогодні у розмаїтті інформаційних джерел та ще й у стані неоголошеної війни такі навички вкрай необхідні.

Учасники тренінгу отримали сертифікати про проходження навчання, інформаційні матеріали Регіонального офісу з питань викладання англійської мови Посольства США в Україні та сувеніри з логотипом курсу.

 Більше про проект https://varta.kharkov.ua/news/city/1198336

Організатори висловлюють вдячність голові міського методичного об'єднання вчителів іноземних мов Світлані Мотижен, завідувачу науково-методичного центру управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Висторонському Владиславу Григоровичу, методисту НМЦ Бойко Лілії, директору Білоцерківського колегіуму Галині Миколаївні Скляровій та начальнику літнього мовного табору Наталії Кравчук  за сприяння щодо організації та проведення тренінгу в Білій Церкві.

Засідання науково-методичної ради

опубліковано 12 черв. 2018 р., 06:47 Олена Гайдаєнко   [ оновлено 12 черв. 2018 р., 06:48 ]

29 травня 2018 рок на базі Білоцерківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням слов'янських мов відбулося чергове засідання науково-методичної ради. Порядок денний включав запитання:  

      1. Про результати участі учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста у Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2017/2018 навчальному році.

                                                                                                           Чабаненко А.В. , методист НМЦ

2. Про результати участі учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у 2017/2018 навчальному році.

                                                                       Гайдаєнко О.А., методист НМЦ

3. Про планування науково-методичної роботи в закладі на новий навчальний рік.     Висторонський В.Г., завідувач НМЦ

 

1-10 of 73