Новини

         

Тиждень іноземних мови “Welcome to the World of English language” у Білоцерківській спеціалізованій природничо-математичній школі І-ІІІ ступенів № 16 ім.М.О.Кириленка

опубліковано 19 лют. 2019 р., 08:59 Лілія Бойко

З 11 по 15 лютого 2019 року у Білоцерківській спеціалізованій природничо-математичній школі І-ІІІ ступенів № 16 ім.М.О.Кириленка відбувся тиждень іноземних  мови під гаслом “Welcome to the World of English language” .

У рамках тижня іноземної  мови було проведено безліч цікавих заходів та були залучені всі учні школи. Сподіваємося, що кожен учень ще більше відкрив для себе світ англійської мови, дізнавшись щось нове й пізнавальне.

Усі вчителі англійської та німецької мови протягом тижня проводили краєзнавчі вікторини , інформаційні хвилинки , бліц-вікторини, конкурси-змагання та тематичні вікторини з країнознавчої тематики.

Учні початкової школи поринули в захоплюючий світ англомовних ігор та пісень. Опановуючи іноземну мову в ігровій формі набагато простіше і веселіше, а повторення – набагато ефективніше. Молодші школярі декламували вірші , співали пісні, дивилися веселі і цікаві мультфільми про друзів, школу та свята, змагались у знанні англійської абетки й у читанні. Учні 5-х класів демонстрували свої проектні роботи, проявивши власні здібності і фантазію. Виготовлення листівок до Дня святого Валентина об’єднало їх в бажанні перемоги. Для посилення мотивації до вивчення англійської мови демонструвалися відеофільми різної складності .

Восьмикласники переглянули відеофільми про Велику Британію та місто-столицю Лондон. Після перегляду фільмів учні були залучені до діалогу. Було розглянуто ряд питань. Учні взяли активну участь в обговоренні даних питань, працювали в групах, виконували цікаві завдання та розв’язували кросворди.

Старшокласники взяли участь у вікторині про англомовні країни де показали свої глибокі знання з географії, культури,звичаїв і традицій країн, мову яких вивчають.

У сучасній практиці навчання іноземних мов в українських школах широко використовується метод проектів, який передбачає опору на творчість школярів, заохочення їх до дослідницької діяльності, дозволяє реально інтегрувати навчальні предмети та організовувати навчання в співпраці. Саме тому окремі вчителі англійської мови приділяють велику увагу проектній діяльності як на уроках та і в позаурочний час.

Заходи, які організували й провели учителі англійської та німецької  мови , дали можливість учням збагатити власні знання та розширити їх світогляд. Тиждень англійської мови сприяв розвитку творчих здібностей та пізнавальних інтересів учнів та довів, що сучасні школярі знають, люблять і хочуть вивчати іноземну мову.


Свято французької мови, таланту, краси та кохання

опубліковано 16 лют. 2019 р., 09:29 Лілія Бойко   [ оновлено 16 лют. 2019 р., 09:40 ]

14 лютого 2019 року в стінах Білоцерківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів відбулася романтична зустріч поціновувачів французької мови, присвячена Дню Святого Валентина в рамках Року Французької мови в Україні.

Гості свята, вчителі французької мови шкіл міста, їх учні милувалися і захоплювалися чудовим декламуванням віршів французьких поетів, прекрасними танцями та звучанням романтичнних мелодій.

Режисером та ідейним натхненником святкової зустрічі стала вчитель французької мови БСШ І-ІІІ ст. №9 Ігнатьєва Надія Миколаївна.

Талановита учениця 8-А класу Катерина Манузіна, лауреат конкурсу «Голос. Діти» виконувала пісні Лари Фабіан, Строма. Найкращі знавці французької мови зі шкіл міста брали участь у вікторині, демонструючи прекрасні  знання із культури та історії Франції.  

Феєричну атмосферу творчості, натхнення, бадьорості та гарного настрою протягом усього часу підтримувати неперевершені ведучі - учні 11 класів: Андреєва Олександра, Лановенко Андрій, Шалавінська Анастасія, Чумаченко Дарина.

Юні знавці теорії кохання та дружніх відносин - учні 5-х класів - Вдовиченко Олена, Бурлаченко Святослав, Фисун Дарина, Троцька Марія декламували французьку поезію.

Учні 9-А класу Ігнатьєв Микола, Ступак Анастасія, Чоповська Аліна, Штепа Наталія, Добрянська Олександра виконували всесвітньо відомі французькі пісні Джо Дассена.

Учні 10 класу мовою Флобера декламували французьку лірику.

Гості свята із БНВО «БЗШ І –ІІІ ст. № 15 – ДЮСОК» виконували улюблену багатьма сучасну пісню ZAZ  ,,Je Veux''.

На завершення свята учениці 11 класу Вікторія Люлька та Наталія Галь заспівали пісню ,,Diamonds".

Свято завершилося, але ніхто не поспішав залишати залу. Адже душі і серця дітей були переповнені емоціями та враженнями від побаченого та почутого.

Семінар-практикум для вчителів початкових класів із проблеми «Формування пізнавальної активності учнів через упровадження інтерактивних технологій»

опубліковано 15 лют. 2019 р., 06:30 Катя Ярмак

15 лютого 2019  року на базі Білоцерківської загальноосвітньої      школи    І-ІІІ ступенів №21 відбувся міський семінар-практикум для вчителів  початкових класів із проблеми  «Формування пізнавальної активності учнів через упровадження інтерактивних технологій». Своїм досвідом поділилися із присутніми Гулюк С.О., учитель вищої категорії, та Касьянова Л.А., учитель І категорії.  Педагоги висловили переконання, що в  центрі освітнього процесу має бути особистість не з енциклопедично розвиненою пам’яттю, а з гнучким розумом, зі швидкою реакцією на все нове, з повноцінними, розвинутими потребами дальшого пізнання та самостійної дії, з добрими орієнтувальними навичками й творчими здібностями. Значною мірою цього можна досягти, використовуючи сучасні інноваційні технології, зокрема технології інтерактивного навчання. У практичній частині, під час фрагментів уроків у 2-му та  3-му класах, учителі показали застосування методів і прийомів, які позитивно впливають на пізнавальний розвиток дитини. Завдяки своїй пізнавальній активності школярі вступали у практичні, дієві відносини з навколишнім світом, з однокласниками та вчителем.  Під час обговорення ключових питань семінару завідувач НМЦ управління освіти і науки  Висторонський В.Г.  зауважив, що пізнавальна активність – запорука інтелектуального розвитку, самостійності, успішності та соціалізації дитини.

Семінар-практикум для вчителів початкових класів


Круглий стіл «Партнерська взаємодія вихователів ДНЗ з учителями початкових класів щодо реалізації моделі Нової української школи»

опубліковано 14 лют. 2019 р., 12:52 Катя Ярмак

13.02.2019 року на базі школи відбувся круглий стіл «Партнерська взаємодія вихователів ДНЗ з учителями початкових класів щодо реалізації моделі Нової української школи», проведений спільно з вихователями дошкільного навчального закладу та вчителями початкових класів школи.

Директор школи Ткаченко Володимир Миколайович виступив перед колегами ДНЗ №35 «Вербиченька» зі вступним словом про функціонування закладу, напрямки роботи школи та діяльність педагогічного й учнівського колективів. Висвітлив питання реалізації моделі Нової української школи в закладі БЗШ №3 ім. Т.Г. Шевченка.

У ході роботи розглядалися питання:

1.                Презентація освітнього середовища ДНЗ  (вихователь-методист ДНЗ №35 Радоміцька Н.М.)

2.                Презентація гурткової роботи в ДНЗ  (вихователі ДНЗ №35)

3.                Презентація роботи школи в режимі НУШ  (заступник директора школи з НВР Сніжко Н.А.)

4.                Освітній простір НУШ (проблеми, перспективи, переваги, очікуваний результат). Практичне заняття з використанням дидактичного матеріалу, цеглинок (учителі початкових класів Крикун Т.А., Ястреб Л.П., Юрчик О.В., Боженко Т.С.)

   Після обговорення питань працював дискусійний клуб з вирішення питання «Психолого-педагогічні аспекти формування навчальної мотивації у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку в концепції НУШ» в режимі ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДЬ. В ході обговорення питань брали участь психолог ДНЗ №35  та психолог Коломієць С.М. школи Духта Ю.В.

    Проведено екскурсію в НУШ (огляд матеріально-технічної бази, оснащення класів НУШ).

   На завершення дружньої зустрічі відбулося спільне вироблення шляхів партнерської взаємодії між закладами освіти:

РЕФЛЕКСІЯ. Моделювання: І група – «Від школи знань до школи компетентностей» (від традиційної школи до НУШ) (Коцюренко Г.І., Остапченко С.М.).  ІІ група – «Партнерська взаємодія ДНЗ і школи».

Круглий стілНавчально-методичне консультування для вчителів англійської мови «Формування комунікативних компетентностей на уроках іноземної мови. Метод комунікаційних проектів».

опубліковано 7 лют. 2019 р., 12:55 Лілія Бойко   [ оновлено 11 лют. 2019 р., 03:13 користувачем Олена Гайдаєнко ]

           Навчання іноземних мов сьогодні – це навчання міжкультурної комунікації.

 6 лютого 2019 року в Білоцерківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №21 відбулося методичне консультування для вчителів англійської мови з проблеми «Формування комунікативних компетентностей на уроках іноземної мови. Метод комунікаційних проектів».

Учителі Бессараб Вікторія Юріївна та Синчук Наталія Віталіївна розповіли колегам про участь  у міжнародних телекомунікаційних проектах, зокрема в  навчальній програмі Європейської Комісії eTwinning. Завдяки участі в проектах цієї програми школярі не тільки налагоджують дружні стосунки з однолітками-іноземцями, а й розвивають навички критичного мислення, розширюють кругозір, підвищують мотивацію навчання.

Під час заходу було продемонстровано вимоги та критерії проектів eTwinning. Результатом майже дворічної роботи в проектах стало отримання 5 національних відзнак якості, а також 5 європейських відзнак якості, звання школи-лідера за кількістю реалізованих проектів у квітні 2017 року, учні  нагородженні сертифікатами. Ця програма дає змогу безкоштовно відвідувати якісні воркшопи для вчителів.  

А також було продемонстровано результати співпраці й відгуки вчителів з Туреччини та США. Присутні  були ознайомлені з навчальними сервісами, які полегшують і урізноманітнюють проектну діяльність.

Родзинкою навчально-методичного консультування стала групова практична частина. Педагоги були залучені до роботи по створенню лепбуків на провідні теми в міжнародних проектах: "Go greeen", "Children's rights". Окрім цього, була представлена виставка результатів проектів обміну листами та листівками з європейськими партнерами. Завдяки участі в програмі реалізуються компетентнісний, інтегрований, комунікативно-діяльнісний, особистісно зорієнтований підходи. А через зміст проектів формується толерантне ставлення до культури інших народів. 

Зустріч із доброю Володаркою Драконів

опубліковано 5 лют. 2019 р., 10:24 Лілія Бойко   [ оновлено 5 лют. 2019 р., 14:03 ]

5 лютого 2019 року в Будинку органної та камерної музики нашого міста відбулася неймовірно цікава і душевна зустріч із Оленою ОЛір – українською поетесою, перекладачкою, літературознавцем, літературним критиком, редактором  та дуже милою, мудрою і талановитою жінкою.

Ця леді із доброю посмішкою щиро захоплена світом драконів, гобітів, гномів, принцес і неймовірних пригод, описаних у книгах великого Джона Роналда Руела Толкіна. Саме завдяки їй українською мовою говорять герої англійського письменника, поета, філолога і професора, класика світової літератури ХХ ст. та одного із фундаторів фентезі .

Олена О’Лір бере участь у започаткованому видавництвом «Астролябія» проекті видання творів Дж. Р. Р. Толкіна і вже переклала «Гобіта», «Пригоди Тома Бомбадила», поеми з «Легенди про Сіґурда і Ґудрун», низку поезій з інших книжок Толкіна. Також у видавництві «Астролябія» вийшов її переклад «Беовульфа». Цей переклад, а також переклад поем Дж. Р. Р. Толкіна з «Легенди про Сіґурда і Ґудрун», відзначено Літературною премією імені Григорія Кочура (2012). 

Пані Олена розповіла гостям про те, як працює над своїми творами, наскільки закохана в літературу та мову, поділилася спогадами про те, з чого починалася її перекладацька діяльність. Присутні дізналися про історію перекладу «Беовульфа» відомого твору, написаного давньоанглійською мовою, а сьогодні ця сага має частку української душі. Гості, а це були старшокласники та педагоги закладів освіти міста, мали змогу з вуст учнів БСШ №9 почути уривки із "Беовульфа" англійською мовою та рідною мовою Олени О'Лір. 

Скромна і ніжна, наче пелюстка якоїсь казкової квітки жінка, зачарована  ірландською літературою, її захоплює мова, традиції, поезія Ірландії. Письменниця знаходить спільне в українській та ірландській історії, боротьбі за свободу, мову.

Не лише дорослі й серйозні відомі на весь світ твори виходять з-під пера письменниці українською. Вона також «українізувала» для малят збірку казок про пригоди Кролика Петрика та інших персонажів Беатрікс Поттер, англійської дитячої письменниці та художниці.

Олена О’Лір ще і поетеса. І завдяки чудовим акторам театральної студії «Едельвейс» (керівник Петренко Н.), талановитим учням Білоцерківської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №9 із поглибленим вивченням іноземних мов під керівництвом педагогів Бурлаченко Л.М. та Дабіжі Л.В. ожили герої поезій і різнобічний талант письменниці лився зі сцени повчальною історією про дівчинку Марочку за твором «Марко і музика», жартівливими сценами про Боєвафля («Боєвафль (не зовсім англосаксонський епос)» і дуже зачепив присутніх «Дроздик», написаний за подіями Майдану.Тонко відчула митця ведуча Олександра, учениця БСШ №9.

Повний зал зацікавлених очей, мудрі і  талановиті речі зі сцени, музика слова, мови, історії, хисту, неймовірна атмосфера дружелюбності - все це стало можливим завдяки Ользі Павлівні Демиденко, заступнику декана факультету лінгвістики КПІ ім. Ігоря Сікорського, доценту кафедри теорії, практики та перекладу англійської мови, доценту, кандидату педагогічних наук, випускниці та мами БСШ №9, творчому колективу Білоцерківської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №9 із поглибленим вивченням іноземних мов на чолі із директором Усиком Іваном Васильовичем та заступником директора Лазебник Надіїєю Іванівноюі, які ініціювали, організували та провели захід. 

Особливого колориту зустрічі також надало місце події – Будинок органної та камерної музики, директор Клюєв Володимир Дмитрович.

Та все це, без сумніву, відбулося завдяки тому, що мудра, працьовита, обдарована і надзвичайно скромна жінка Олена OЛір дозволила доторкнутися душею її безмежного й багатогранного таланту, впустила у свій поетичний світ.  


Семінар-практикум для вчителів хімії з проблеми «Розвиток ключових компетентностей на уроках хімії та в науково-дослідницькій діяльності»

опубліковано 5 лют. 2019 р., 02:19 Олена Гайдаєнко   [ оновлено 5 лют. 2019 р., 02:20 ]

05 лютого 2019 року у Білоцерківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №6 відбувся семінар-практикум для вчителів хімії з проблеми «Розвиток ключових компетентностей на уроках хімії та в науково-дослідницькій діяльності», проведений учителем Федоренко Л.А.

Семінар відкрила методист НМЦ Олена Анатоліївна Гайдаєнко. З напутнім словом виступила директор школи Ніна Василівна Верис та заступник директора з НВР Ольга Леонідівна Братаненко, які охарактеризували професійну діяльність учителя.

Робота семінару складалась із двох частин. У теоретичній частині з доповіддю виступила вчитель Федоренко Л.А., звернувши увагу на основні види компетентностей, зокрема у природничих науках, та зазначила важливі аспекти у їх формуванні. Лариса Анатоліївна ознайомила із творчими знахідками під час проведення уроків та у роботі з обдарованою молоддю.

У практичній частині було проведено урок на тему: «Повітря, його склад. Кисень, склад його молекули, поширеність у природі. Фізичні властивості кисню». Під час уроку було використано різні методи навчання, що сприяють формуванню і розвитку ключових компетентностей засобами навчального предмета. Завдання, які виконували учні під час уроку, сприяють формуванню ціннісних і світоглядних орієнтацій учнів, що визначають їхню поведінку в життєвих ситуаціях.

Наприкінці семінару було заслухано методичні рекомендації щодо формування ключових компетентностей на уроках хімії та в науково-дослідницькій діяльності.

Семінар для вчителів хімії_05_02_2019


Ми діти однієї планети

опубліковано 4 лют. 2019 р., 05:54 Людмила Швень   [ оновлено 4 лют. 2019 р., 05:57 ]

    
У жовтні 2016 року Білоцерківська вечірня (змінна) загальноосвітня школа ІІ–ІІІ ступенів №1 почала свою співпрацю з Благодійною Організацією  «Благодійний фонд «Рокада».

Відповідно до Програми соціальної підтримки біженців в Україні школа надає освітні послуги дітям-учням різних національностей, різного віросповідання.

1 лютого 2019року на базі школи відбувся відкритий захід «Ми діти однієї планети» в рамках проекту «Мирного співіснування».

На заході були присутні начальник управління освіти і науки БМР – Петрик Юрій Федорович, соціальні працівники БО «БФ «Рокада», представники УВКБ ООН.

Учні з Ефіопії, Судану, Сирії, Іраку (Курдистану), Сомалі презентували свою країну, національний одяг, національну кухню, а гостинні українці без не залишили друзів без своїх смаколиків.

ми діти однієї планети 1
Секція вихователів-методистів «Реалізація принципів перспективності та наступності між дошкільною і початковою ланками в умовах реформування освіти»

опубліковано 1 лют. 2019 р., 05:08 Катя Ярмак

29  січня 2019 року у закладі дошкільної освіти № 34 «Чебурашка» відбулася секція вихователів-методистів закладів дошкільної освіти міста з проблеми: «Реалізація принципів перспективності та наступності між дошкільною і початковою ланками в умовах реформування освіти». На заході були присутні вчитель 1 класу БЗШ І-ІІІ ступенів № 11 Ярич В.В., методист НМЦ Семизорова В.В., вихователі-методисти закладів дошкільної освіти міста.

Ярич В.В. познайомила вихователів-методистів з концептуальними засадами реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, Державним стандартом початкової освіти, розповіла про особливості організації освітнього процесу в 1 класі. Вихователь-методист Стаховська Л.М. поділилася досвідом підготовки старших дошкільників до  продовження освіти в школі.

 Педагоги обговорили проблеми взаємодії двох суміжних ланок освіти: закладу дошкільної освіти та початкової школи. 

Секція вихователів-методистів


Засідання міської атестаційної комісії

опубліковано 1 лют. 2019 р., 01:55 Людмила Швень   [ оновлено 1 лют. 2019 р., 02:07 ]

        

З0 січня 2019 року на базі Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 відбулося засідання міської атестаційної комісії, на якому були розглянуто питання:

1.     Про особливості  здійснення сертифікації педагогічних працівників (доповідач   Висторонський В.Г.,  секретар МАК);

2.     Про  внесення змін до  списку педагогічних кадрів, які підлягають атестації у  2018/2019 н. р.  (доповідач   Висторонський В.Г.,  секретар МАК);

3.     Про атестацію педагогічних працівників на  присвоєння та   відповідність раніше присвоєному педагогічному званню «учитель-методист», «керівник гуртка-методист», «педагог організатор-методист», «вихователь-методист» (доповідач   Висторонський В.Г.,  секретар МАК);

4.     Про результати   вивчення  рівня професійної діяльності вчителів, які атестуються через комісію ІІ рівня (доповідачі   члени міської атестаційної комісії та експертної групи).

Засідання МАК 30.01.2019

1-10 of 125