Школа методактиву

ШКОЛА МЕТОДИЧНОГО АКТИВУ

План роботи Секції керівників міських методичних об`єднань на 2020/2021 навчальний рік


Заняття Школи методичного активу. 25.02.2020

25 лютого 2020 року в ліцеї «Білоцерківський колегіум» відбулося засідання методичного активу з проблеми "Концепція Нової української школи і новий учитель: від теорії до практики". Відкрила засідання методист науково-методичного центру управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Гайдаєнко О.А. З вітальним словом виступила директор ліцею Склярова Г.М.

Заступник директора ліцею Яременко Л.П. ознайомила присутніх зі змінами соціальної і професійної місії педагога в контексті європейського професіоналізму із збереженням кращих ментальних українських характеристик, з функціями вчителя Нової української школи та його ролями у освітньому процесі загалом та індивідуальній освітній траєкторії дитини зокрема.

Кравчук Н.Л., учитель англійської мови, поділася досвідом учителів колегіуму по участі у міжнародних проектах: GoCamp, GoCamp After school, eTwinning. Наталія Леонідівна продемонструвала відеоролики, створені ліцеїстами в рамках цих проектів, та розповіла про роботу у літньому мовному таботі і ролі  волонтерів-іноземців у формуванні мовної компетентності учнів.

Авер’янова Г.М., учитель біології, екології, експериментального інтегрованого курсу «Природничі науки», ознайомила присутніх із особливостями викладання інтегрованого курсу «Природничі науки», акцентувала увагу на тому, що даний курс безпосередньо спрямований на формування життєвих компетентностей учнів.

Учасники засідання методичного активу з приємністю відзначили гостинність, з якою їх зустріли і супроводжували у стінах ліцею, високий професіоналізм педагогів закладу, затишну та комфортну атмосферу, сприятливу для навчання та праці.

Зрозуміло, що зазначений захід – то лише фрагмент системної роботи команди на чолі із директором, яка вболіває за процес і результат освітньої діяльності. Успішність залежить від професіоналізму, підтримки з боку колег і керівництва, матеріального забезпечення та простого бажання працювати та вдосконалюватися задля досягнень учнів, колективу та  всього закладу.

Презентация Google


Заняття Школи методичного активу. 16.04.2019

16 квітня у БНВК „ЗОШ  І-ІІІ ст №13- ДНЗ” відбувся семінар для керівників шкільних методичних об’єднань. Тема „Інноваційні форми методичної роботи шкільного методичного об’єднання як крок до поліпшення якості освіти в умовах Нової української школи” сьогодні актуальна та важлива.

Після привітальних слів директора школи Іщенко С.В. та методиста НМЦ Гайдаєнко О.А. з доповіддю виступила  заступник директора З НВР Бондарук Т.І., яка розкрила теоретичні аспекти теми „Системний підхід до організаційної роботи шкільних методичних підрозділів як засіб підвищення професійної компетентності педагогів в умовах Нової української школи”.

Голови ШМО Пономаренко Т.М, Щур Я.М., Зіс Л.В., Грузіна Н.В., Кучеренко С.І. презентували роботу шкільних  методичних об єднань, проаналізували нові прийоми і методи роботи.

Практична частина семінару складалася з роботи фокус-групи вчителів природничо-математичного циклу з реалізації наскрізної змістової лінії „Екологічна безпека та сталий розвиток” в умовах Нової української школи. Учасники семінару стали активними учасниками тренінгу з сталого розвитку

Методична майстерня учителів іноземних мов „Модернізація змісту, форм і методів роботи щодо викладання іноземних мов в умовах реалізації Нової української школи” продемонструвала  інтерактивні форми навчання.

Семінар дав змогу систематизувати теоретичні знання, продемонстрував практичні інтерактивні методи навчання.  Близько тридцяти учасників семінару залишилися задоволеними загальною роботою та професійним спілкуванням.

ШМА 16.04.2019


Заняття Школи методичного активу. 09.01.2019

09 січня 2019 року в Білоцерківському навчально-виховному об’єднанні «Ліцей – Мала академія наук» відбулося чергове заняття в школі методичного активу за темою «Спрямованість предметних об’єднань на організацію та оновлення змісту науково-дослідницької роботи вчителів та учнів в умовах діяльності навчального закладу типу «Ліцей – МАН».

Перед учасниками, серед яких були заступники директора  освітніх закладів міста з науково-методичної роботи та керівники шкільних методичних об’єднань, виступила кандидат філософських наук, методист Національного центру «Мала академія наук», керівник гуртка Терехова Любов Володимирівна з проблемою «Дотримання академічної доброчесності при написанні учнівських науково-дослідницьких робіт».

Поняття «академічна доброчесність» увійшло в лексикон сучасної педагогіки разом із європейськими цінностями, що покликані змінювати світогляд учителя, який працює як над науковим дослідженням, так і над створенням та оформленням  свого методичного досвіду, а також юного учня-дослідника, який у своїх перших наукових спробах готується до майбутніх академічних випробувань у формі студентських курсових, дипломних робіт тощо.

Про нові технології в ІТ, перспективи їх досліджень доповідав спеціаліст із захисту інформації Горбунов Олександр Олегович. Він зазначив, що в Малій академії наук України є необмежені можливості для наукових досліджень учнів, оскільки це галузь, яка постійно розвивається. ІТ-технології творять нову реальність і за ними майбутнє.

Науковці також зустрілися з учнями – членами первинних осередків МАН і слухачами профільних шкіл в БНВО «Ліцей – МАН». В учнів виникло чимало запитань до лекторів.

Презентация Microsoft PowerPoint


Заняття Школи методичного активу. 16.10.2018

Предметні тижні у школі — одна з найцікавіших форм організації навчально-виховного процесу, можливість і для вчителя, і для учня проявити свої багатогранні здібності. Стійкий інтерес до навчального предмета є запорукою успішного засвоєння програмового матеріалу. Тож учителі мають забезпечувати сприятливі умови для формування учня, зацікавленого і вмотивованого до успішного навчання.

16 жовтня на базі Білоцерківського навчально-виховного об`єднання «Перша Білоцерківська гімназія – школа І ступеня» відбулося засідання Школи методичного активу з проблеми «Ефективні фори проведення предметних тижнів». Перед присутніми виступила заступник директора з навчально-виховної роботи Світлана Йосипівна Потильчак, яка розкрила особливості організації та форми проведення предметних тижнів у гімназії. До роботи долучилися педагогічні працівники закладу: Очеретяна Зіна Іванівна, голова шкільного методичного об`єднання вчителів початкового навчання, Ювхименко Наталія Іванівна, голова кафедри української словесності, Омельченко Наталія Володимирівна, голова кафедри вчителів зарубіжної літератури, Фіголь Ірина Володимирівна, учитель англійської мови. Практична частина - позакласний захід «Добро відкриває серця», який провели в бібліотеці гімназії. Учасниками дійства стали учні 5 класів та їх наставники: Павлова Тетяна Костянтинівна, вихователь групи продовженого дня, Карпій Клавдія Григоріна, завідувач ІБЦ, Яковенко Тетяна Степанівна, керівник театрального гуртка. По завершенню засідання були вироблені методичні рекомендації. 

Школа метод.активу 16.10._2018_презентація


Заняття Школи методичного активу. 11.04.2018

Вже не достатньо бути на уроці та поза ним актором, режисером, діловодом, диригентом, дипломатом, психологом, новатором і компетентним фахівцем. Сьогодні треба розуміти, що сучасний учитель має знати більше ніж його учні, та його знання не повинні обмежуватися предметом і методикою його викладання. Він має бути в курсі передових технологій, орієнтуватися в сучасній політиці, економіці, мати знання в різних сферах суспільного життя тощо. Педагог повинен постійно самовдосконалюватися, тому що його робота пов'язана з постійним оновленням.

Щороку до вчителя приходять нові учні, що несуть із собою новий етап розвитку суспільства. Модель сучасного вчителя передбачає готовність до застосування нових освітянських ідей, здатність постійно навчатися, бути у постійному творчому пошуку. Саме тому основною метою саморозвитку й самоосвіти вчителя має стати досягнення бажаного рівня професійної компетентності.

Отже, кожен сучасний учитель має усвідомити, що самоосвіта – це потреба, яка захищає його від інтелектуального зубожіння, це усвідомлений процес пізнавальної діяльності, це вдосконалення будь-яких рис людини або її навичок, це постійний пошук, зростання, розвиток.

11 квітня на базі Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №17 відбулося засідання Школи методичного активу з проблеми «Інноваційні педагогічні технології самоосвіти як засіб формування методичної компетентності педагогічних працівників». Теоретичний блок заходу представила заступник директора з навчально-виховної роботи Лідія Володимирівна Новохацька. Практичний тур провела психолог школи Гордієнко Оксана Петрівна. Власний рівень саморозвитку та готовності до самоосвіти визначили присутні на засіданні педагогічні працівники, дякуючи запропонованим запитанням.

Сьогодні можна вчитися із задоволенням. Вчитися можна різними шляхами, і кожен вибирає собі найбільш прийнятний, але хочеться нагадати слова німецького філософа Дістервега: «Ти лише до тієї пори здатний сприяти освіті інших, поки продовжуєш працювати над власною освітою...».

БЗШ №17 ШМА.ppt


Заняття Школи методичного активу. 18.01.2018

Засідання школи.pptx


На сучасному етапі розвитку системи освіти все більше увагу приділяється професійному розвитку й освіті дорослої людини. У сфері управління будь-якою організацією дана проблема часто є найбільш актуальною. Управлінець в зв'язку зі своїми функціями повинен бути не лише керівником, але і наставником в організації, володіти самими різними формами професійного навчання своїх співробітників. Тільки тоді ми можемо говорити про ефективне управління та розвиток колективу організації, особливо, коли дана організація здійснює педагогічну діяльність. 

18 січня 2018 року на базі Білоцерківської загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів №11 відбулося засідання Школи методичного активу з проблеми «Уніфікований підхід до планування роботи методичних та творчих об’єднань педагогів». 

Заступник директора школи з навчально-виховної роботи Сушко Оксана Петрівна презентувала  роботу методичної служби школи,  поділилася досвідом  ефективного використання такої продуктивної традиційної  форми науково-методичної роботи, як шкільне методичне об’єднання, презентувавши діяльність шкільного методичного об`єднання вчителів іноземних мов. 

Учитель початкових класів, керівник проект-групи «Ефективний педагог» Соляр Наталія Вікторівна розповіла про мету, завдання, механізми та шляхи реалізації проекту.
Заняття Школи методичного активу. 19.10.2017

ШМА 19.10.ppt

Глобальний розвиток інформаційних технологій невпинно вносить зміни в життя  суспільства. У сучасній школі змінилось поняття навчання: засвоєння знань поступається місцем умінню користуватися інформацією, отримувати її з різноманітних джерел. Формування особистості, готової до життєдіяльності на інформативній основі, сьогодні не можливе без створення єдиного інформаційного освітнього простору навчального закладу, адже саме з його допомогою можна перейти на якісно новий рівень в підходах до використання комп’ютерної техніки та інформаційних технологій у всіх підрозділах школи, підвищення якості навчання та ефективності управління школою. 

Вагомою складовою інформаційного простору навчального закладу може стати шкільний сайт, як електронний представник школи в мережі Інтернет. Його створення – це крок до відкритості шкільного навчально-виховного процесу, що сприяє приверненню уваги громадськості, батьків до питань формування та реалізації освітньої політики школи. Новій українській школі, яка розвивається в умовах інформаційного суспільства, потрібен сучасний дієвий шкільний сайт.

19 жовтня на базі Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18 відбулося засідання школи методичного активу з проблеми «Сайт школи – обличчя сучасного навчального закладу», на якому були присутні 41 педагогічний працівник із закладів освіти міста. Тематика засідання зацікавила не тільки керівників міських методичних об’єднань, а й відповідальних за діяльність шкільних сайтів, координаторів шкільних осередків БЦХмари, координаторів сайтів шкільних методичних  об’єднань, власників персональних сайтів. Вела засідання методист науково-методичного центру управління освіти і науки Білоцерківської міської ради, учитель інформатики Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 18, переможець обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року» Антоніна Василівна Букач. Перед педагогічними працівниками закладів загальної середньої освіти виступила заступник директора з навчально-виховної роботи Валентина Миколаївна Самаріна, яка розкрила особливості організації спільної діяльності педагогічних працівників віртуальної методичної спільноти навчального закладу. 


Заняття Школи методичного активу. 26.01.2017

Копия 26.01.2017 засідання Фото.pptx

26 січня 2017 року на базі Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 імені Т.Г. Шевченка відбулося заняття Школи методичного активу для вчителів міста. Методист НМЦ управління освіти і науки Бойко Лілія Борисівна розпочала зустріч, наголошуючи на необхідність вивчення питання впровадження дистанційного навчання, що в силу своєї специфіки має багато переваг порівняно з традиційними формами навчання.  Сучасний навчальний заклад має використовувати всі переваги дистанційного навчання як найважливішого фактора рівного доступу до якісної освіти.

Заступник директора школи Сніжко Наталія Анатоліївна розкрила актуальність питання «Упровадження дистанційних технологій освіти – вимоги часу, нові умови життя, нові засоби взаємодії, новий стиль мислення».   Адже інформатизація освіти в Україні - один з найважливіших механізмів, що зачіпає основні напрямки модернізації освітньої системи. Сучасні інформаційні технології відкривають нові перспективи для підвищення ефективності освітнього процесу. Змінюється сама парадигма освіти. Велика роль надається методам активного пізнання, самоосвіті, дистанційним освітнім програмам.

Дистанційні технології навчання можна розглядати як природний етап еволюції традиційної системи освіти від дошки з крейдою до електронної дошки й комп'ютерних навчальних систем, від книжкової бібліотеки до електронної, від звичайної аудиторії до віртуальної аудиторії. У нашій школі за рішенням методичної ради школи реалізується проект «Створення єдиного освітнього та розвивального простору школи як необхідної складової всебічного розвитку учнів на основі інноваційної діяльності педколективу», який орієнтовано на розширення можливостей використання інформаційних технологій та удосконалення навичок їх володіння всіма учасниками навчально-виховного процесу.

Робота з вчителями та учнями спрямована на оволодіння ними навичок роботи з комп’ютертером та використання можливостей мережі. Для вчителів, які залучаються до індивідуального навчання проводяться практичні семінари, на яких відпрацьовуються основні прийоми  комбінування елементів ДН із індивідуальним навчанням. Як показує практика, важливо впроваджувати єдині вимоги, якими повинні керуватися вчителі при роботі з учнями (розклад консультацій, порядок листування, організація чату, та інше.) та враховувати доцільність використання елементів ДН на різних етапах навчання.

Колеги БЗШ №3 ім. Т.Г. Шевченка поділилися досвідом роботи з упровадження в практику роботи інформаційно-комунікаційних технологій та елементів дистанційного навчання: Левченко Людмила Миколаївна - «Використання інформаційно-комунікаційних технологій в процесі викладання біології»; Остапченко Світлана Миколаївна - «Використання сайту класу для здійснення дистанційного навчання молодших школярів і в повсякденні».


Comments