Школа методактиву

ШКОЛА МЕТОДИЧНОГО АКТИВУ

План роботи Секції керівників міських методичних об`єднань на 2020/2021 навчальний рік


Заняття Школи методичного активу. 25.02.2020

25 лютого 2020 року в ліцеї «Білоцерківський колегіум» відбулося засідання методичного активу з проблеми "Концепція Нової української школи і новий учитель: від теорії до практики". Відкрила засідання методист науково-методичного центру управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Гайдаєнко О.А. З вітальним словом виступила директор ліцею Склярова Г.М.

Заступник директора ліцею Яременко Л.П. ознайомила присутніх зі змінами соціальної і професійної місії педагога в контексті європейського професіоналізму із збереженням кращих ментальних українських характеристик, з функціями вчителя Нової української школи та його ролями у освітньому процесі загалом та індивідуальній освітній траєкторії дитини зокрема.

Кравчук Н.Л., учитель англійської мови, поділася досвідом учителів колегіуму по участі у міжнародних проектах: GoCamp, GoCamp After school, eTwinning. Наталія Леонідівна продемонструвала відеоролики, створені ліцеїстами в рамках цих проектів, та розповіла про роботу у літньому мовному таботі і ролі  волонтерів-іноземців у формуванні мовної компетентності учнів.

Авер’янова Г.М., учитель біології, екології, експериментального інтегрованого курсу «Природничі науки», ознайомила присутніх із особливостями викладання інтегрованого курсу «Природничі науки», акцентувала увагу на тому, що даний курс безпосередньо спрямований на формування життєвих компетентностей учнів.

Учасники засідання методичного активу з приємністю відзначили гостинність, з якою їх зустріли і супроводжували у стінах ліцею, високий професіоналізм педагогів закладу, затишну та комфортну атмосферу, сприятливу для навчання та праці.

Зрозуміло, що зазначений захід – то лише фрагмент системної роботи команди на чолі із директором, яка вболіває за процес і результат освітньої діяльності. Успішність залежить від професіоналізму, підтримки з боку колег і керівництва, матеріального забезпечення та простого бажання працювати та вдосконалюватися задля досягнень учнів, колективу та  всього закладу.

Презентация Google


Заняття Школи методичного активу. 16.04.2019

16 квітня у БНВК „ЗОШ  І-ІІІ ст №13- ДНЗ” відбувся семінар для керівників шкільних методичних об’єднань. Тема „Інноваційні форми методичної роботи шкільного методичного об’єднання як крок до поліпшення якості освіти в умовах Нової української школи” сьогодні актуальна та важлива.

Після привітальних слів директора школи Іщенко С.В. та методиста НМЦ Гайдаєнко О.А. з доповіддю виступила  заступник директора З НВР Бондарук Т.І., яка розкрила теоретичні аспекти теми „Системний підхід до організаційної роботи шкільних методичних підрозділів як засіб підвищення професійної компетентності педагогів в умовах Нової української школи”.

Голови ШМО Пономаренко Т.М, Щур Я.М., Зіс Л.В., Грузіна Н.В., Кучеренко С.І. презентували роботу шкільних  методичних об єднань, проаналізували нові прийоми і методи роботи.

Практична частина семінару складалася з роботи фокус-групи вчителів природничо-математичного циклу з реалізації наскрізної змістової лінії „Екологічна безпека та сталий розвиток” в умовах Нової української школи. Учасники семінару стали активними учасниками тренінгу з сталого розвитку

Методична майстерня учителів іноземних мов „Модернізація змісту, форм і методів роботи щодо викладання іноземних мов в умовах реалізації Нової української школи” продемонструвала  інтерактивні форми навчання.

Семінар дав змогу систематизувати теоретичні знання, продемонстрував практичні інтерактивні методи навчання.  Близько тридцяти учасників семінару залишилися задоволеними загальною роботою та професійним спілкуванням.

ШМА 16.04.2019


Заняття Школи методичного активу. 09.01.2019

09 січня 2019 року в Білоцерківському навчально-виховному об’єднанні «Ліцей – Мала академія наук» відбулося чергове заняття в школі методичного активу за темою «Спрямованість предметних об’єднань на організацію та оновлення змісту науково-дослідницької роботи вчителів та учнів в умовах діяльності навчального закладу типу «Ліцей – МАН».

Перед учасниками, серед яких були заступники директора  освітніх закладів міста з науково-методичної роботи та керівники шкільних методичних об’єднань, виступила кандидат філософських наук, методист Національного центру «Мала академія наук», керівник гуртка Терехова Любов Володимирівна з проблемою «Дотримання академічної доброчесності при написанні учнівських науково-дослідницьких робіт».

Поняття «академічна доброчесність» увійшло в лексикон сучасної педагогіки разом із європейськими цінностями, що покликані змінювати світогляд учителя, який працює як над науковим дослідженням, так і над створенням та оформленням  свого методичного досвіду, а також юного учня-дослідника, який у своїх перших наукових спробах готується до майбутніх академічних випробувань у формі студентських курсових, дипломних робіт тощо.

Про нові технології в ІТ, перспективи їх досліджень доповідав спеціаліст із захисту інформації Горбунов Олександр Олегович. Він зазначив, що в Малій академії наук України є необмежені можливості для наукових досліджень учнів, оскільки це галузь, яка постійно розвивається. ІТ-технології творять нову реальність і за ними майбутнє.

Науковці також зустрілися з учнями – членами первинних осередків МАН і слухачами профільних шкіл в БНВО «Ліцей – МАН». В учнів виникло чимало запитань до лекторів.

Презентация Microsoft PowerPoint


Comments