ІІІ Всеукраїнська олімпіада «Ісламський Схід: історія та сучасність»

опубліковано 4 лют. 2020 р., 06:43 Олена Гайдаєнко

Історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кафедра нової  та новітньої історії зарубіжних країн (освітня програма «Сходознавство» http://for.history.univ.kiev.ua/?p=2091 ), «Асоціація мусульман України», «Духовне управління мусульман Криму» за сприяння Посольства Королівства Саудівська Аравія в Україні проводять ІIІ ВСЕУКРАЇНСЬКУ ОЛІМПІАДУ «ІСЛАМСЬКИЙ СХІД: ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНІСТЬ» (для учнів 10–11-х класів).

Олімпіада проходить в два етапи:

І етап

Старшокласникам пропонується підготувати та надіслати до журі конкурсу наукове есе обсягом 5-8 сторінок друкованого тексту за такими напрямами:

  • Поява ісламу на Аравійському півострові
  • Роль релігії у виникненні першої імперії мусульман – Халіфату
  • Поширення ісламу на не арабські народи
  • Роль ісламу у формуванні кримськотатарського етносу
  • Іслам як державна релігія Кримського Ханства
  • Іслам у сучасному світі: проблеми та способи їх вирішення
  • Відносини між Україною та мусульманськими країнами: історія та перспективи розвитку
  • Біографії визначних мусульман у контексті всесвітньої історії

Конкретна тема наукового есе в межах цих напрямів визначається самим авторомЕсе приймаються до 10 березня 2020 року за електронною адресою:  vlyulka85@gmail.com

Телефони для довідок: 096 627 21 90063 421 37 57 Люлька Віталій Анатолійович; 066 360 00 80 Машевський Олег Петрович.

ІІ етап

Кращі есеїсти (20 осіб), яких відбере журі конкурсу, будуть запрошені до участі у фіналі Олімпіади, який відбуватиметься  на історичному факультеті КНУ імені Тараса Шевченка 25 березня 2020 року о 11 годині в аудиторії 349 (м. Київ, вул. Володимирська 60, Головний (червоний) корпус Київського національного університету імені Тараса Шевченка). Фінальна стадія Олімпіади передбачає виконання тестових завдань з історії, географії, літератури  мусульманських країн в межах шкільної програми.

Для учасників олімпіади передбачається кава-брейк та екскурсія до музею історії Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Оголошення результатів та нагородження переможців відбуватиметься 25 березня 2020 року о 13.30 в аудиторії 349.

Приз за перше місце планшет (Apple iPad 10.2 Wi-Fi 32GB Space Grey). Всі учасники другого етапу Олімпіади отримають заохочувальні призи, цінні подарунки та відзнаки від «Асоціації мусульман України», «Духовного управління мусульман Криму», Посольства Королівства Саудівська Аравія в Україні й історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка (освітньої програми «Сходознавство» http://for.history.univ.kiev.ua/?p=2091).

Інформаційний лист олімпіади можна також завантажити на сайті кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн: http://for.history.univ.kiev.ua/?p=2822

Comments