Онлайн – консультпункт для вихователів – методистів з проблеми “Казка як засіб розвитку соціально – комунікативної компетенції дітей дошкільного віку"

опубліковано 21 лют. 2021 р., 22:33 Катя Ярмак

16.02.2021 відбувся онлайн – консультпункт для вихователів – методистів з проблеми: “Казка як засіб розвитку соціально – комунікативної компетенції дітей дошкільного віку».

Засідання провела вихователь – методист дошкільного навчального закладу № 36 “Ромашка ”  Коваленко Неля Ярославівна. Познайомила слухачів з   соціально – громадянською  компетентністю дитини, яка починається  формуватися ще в сім’ї,  де процес виховання та соціалізації здійснюється  безпосередньо батьками.  Дошкільний навчальний заклад також відіграє досить важливу роль у формуванні різнобічно

розвиненої особистості дошкільника. Тому беззаперечно необхідна взаємодія цих двох інститутів соціалізації дитини, без чого неможливо виховувати гідних громадян нашої держави, здійснювати гармонійний вплив на дитячий світогляд.

     В Базовому компоненту дошкільної освіти (нова редакція) у освітньому напрямку «Дитина в соціумі», соціально – громадянська компетентність визначається як, здатність до прояву особистісних якостей, соціальних почуттів, любові до Батьківщини; готовність до посильної участі в соціальних подіях, що відбуваються у дитячих осередках, громаді, суспільства та спрямовані на покращення спільного життя.

         Саме казка допомагає сформувати уявлення про місце кожної людини в соціальному середовищі,  усвідомити свою роль у сімї чи групі однолітків. Саме казка транслює необхідність дотримання соціальних норм моралі, розуміння переваги розв’язання конфліктів або суперечок мирним шляхом, формує повагу до прав і свобод людини. Саме казка вчить співпереживати та співчувати, оптимістично ставиться до труднощів та визначати шляхи їх подолання, формує відповідальність за свої вчинки.


Comments