Новини дошкілля


Школа ППД для вихователів груп молодшого дошкільного віку з проблеми «Формування сенсорно-пізнавальної активності дітей молодшого віку»

опубліковано Катя Ярмак   [ оновлено ]


23.02.2021 р. у форматі ZOOM-конференції відбулося засідання школи ППД для вихователів груп молодшого дошкільного віку з проблеми «Формування сенсорно-пізнавальної активності дітей молодшого віку» (з досвіду роботи вихователя ДНЗ № 28 «Горобинонька» Гичкевич О. Г.).

На четвертому році життя пізнавальні психічні процеси — відчуття,  сприймання розвиваються під час предметної діяльності. Дитина   сприймає колір, форму, величину й інші якості предметів, безпосередньо оперуючи ними.Ольга Григорівна Гичкевич з’ясувала особливості сенсорно-пізнавального розвитку дитини молодшого дошкільного віку, поділилася досвідом створення розвивального  предметно-ігрового середовища як головної  умови  для  успішного формування сенсорно-пізнавальної активності  дитини.

Вихователь підкреслила значення дидактичних ігор у сенсорному розвитку дітей молодшого дошкільного віку, ознайомила слухачів із функціями сенсорних дидактичних ігор і вправ, видами  дидактичних  ігор за характером ігрових дій, правилами організації сенсорних ігор тощо.

З огляду на беззаперечну важливість сенсорного розвитку дитини для її майбутнього життя, необхідно не лише упроваджувати в освітній процес дошкільного навчального закладу найефективніші методи та засоби сенсорного виховання, а й активно залучати батьків до цієї роботи.Семінар-практикум для вчителів-логопедів ЗДО з проблеми “Формування синтаксичної сторони мовлення у дітей дошкільного віку з ООП”

опубліковано 23 лют. 2021 р., 02:03 Катя Ярмак


22 лютого 2021 року педагогічним колективом вчителів-логопедів та вчителів-дефектологів закладу дошкільної освіти (ясел-садка) комбінованого типу №21 «Малятко» Білоцерківської міської ради Київської області було підготовлено та проведено у форматі ZOOM-конференції семінар-практикум для вчителів-логопедів закладів дошкільної освіти з проблеми «Формування синтаксичної сторони мовлення у дітей дошкільного віку з ООП».

Вчитель-логопед Скрипак В.І. розкрила теоретичні аспекти формування синтаксичної сторони мовлення у дітей дошкільного віку з ООП. Авторським колективом вителів-логопедів та вчителів-дефектологів закладу дошкільної освіти була складена та продемонстрована казка про послідовність роботи над реченням “Як зайчика розмовляти учили”, озвучена  ЯковенкоС.А.

Вчителі-логопеди Чумаченко А.В., ЯременкоІ.І.,вчитель-дефектолог Слободенюк Ю.О. ознайомили колег із використанням дидактичних ігор на формування синтаксичної сторони мовлення.

У подарунок колеги отримали розроблену авторським колективом вчителів-логопедів ЗДО дидактичну гру “ Поверни посуд Федорі”.


Семінар - практикум закладів дошкільної освіти з проблеми “ Формування математичних та сенсорно – пізнавальних компетенцій засобами інноваційних технологій”

опубліковано 21 лют. 2021 р., 23:00 Катя Ярмак


 18.02.2021 року педагогічним колективом закладу дошкільної освіти (ясел - садка) комбінованого типу № 36 “ Ромашка ” Білоцерківської міської ради Київської області було проведено у форматі Zoom – конференції семінар – практикум з проблеми “ Формування   математичних  та сенсорно – пізнавальних компетенцій засобами інноваційних технологій ”.

  Вихователь – методист Коваленко Н.Я. ознайомила слухачів з алгоритмом діяльності педагогів в межах запропонованих інноваційних технологій,  із дидактично – ігровим  матеріалом. Вчитель - логопед  Ярмоленко Л.А. ознайомила колег із використанням сенсомоторних

ігор та вправ для формування  мовленнєвої компетенції дошкільників.

  Вихователь Гавронська І.В. ознайомила із сучасними підходами до розвитку логіко-математичних знань у дітей раннього та молодшого дошкільного віку (із досвіду роботи).

     Вихователь Поліщук Т.О. розповіла колегам як педагоги закладу впроваджують  в практику роботи “ квадрат Воскобовича ”(як грати і зробити своїми руками). 

Керівник методичної комісії вихователь раннього віку Гнатенко Л.О. підвела підсумки результатів анкетування педагогів щодо використання інноваційних технологій для формування математичних та сенсорно – пізнавальних компетенцій.

     Вихователі  закладів дошкільної освіти отримали пам`ятники щодо використання логічних блоків Дьєнеша.    


Онлайн – консультпункт для вихователів – методистів з проблеми “Казка як засіб розвитку соціально – комунікативної компетенції дітей дошкільного віку"

опубліковано 21 лют. 2021 р., 22:33 Катя Ярмак


16.02.2021 відбувся онлайн – консультпункт для вихователів – методистів з проблеми: “Казка як засіб розвитку соціально – комунікативної компетенції дітей дошкільного віку».

Засідання провела вихователь – методист дошкільного навчального закладу № 36 “Ромашка ”  Коваленко Неля Ярославівна. Познайомила слухачів з   соціально – громадянською  компетентністю дитини, яка починається  формуватися ще в сім’ї,  де процес виховання та соціалізації здійснюється  безпосередньо батьками.  Дошкільний навчальний заклад також відіграє досить важливу роль у формуванні різнобічно

розвиненої особистості дошкільника. Тому беззаперечно необхідна взаємодія цих двох інститутів соціалізації дитини, без чого неможливо виховувати гідних громадян нашої держави, здійснювати гармонійний вплив на дитячий світогляд.

     В Базовому компоненту дошкільної освіти (нова редакція) у освітньому напрямку «Дитина в соціумі», соціально – громадянська компетентність визначається як, здатність до прояву особистісних якостей, соціальних почуттів, любові до Батьківщини; готовність до посильної участі в соціальних подіях, що відбуваються у дитячих осередках, громаді, суспільства та спрямовані на покращення спільного життя.

         Саме казка допомагає сформувати уявлення про місце кожної людини в соціальному середовищі,  усвідомити свою роль у сімї чи групі однолітків. Саме казка транслює необхідність дотримання соціальних норм моралі, розуміння переваги розв’язання конфліктів або суперечок мирним шляхом, формує повагу до прав і свобод людини. Саме казка вчить співпереживати та співчувати, оптимістично ставиться до труднощів та визначати шляхи їх подолання, формує відповідальність за свої вчинки.


Онлайн-засідання Школи перспективного педагогічного досвіду для вихователів групп раннього віку

опубліковано 12 лют. 2021 р., 05:34 Катя Ярмак


11 лютого 2021 року педагогом закладу дошкільної освіти (ясел – садка) комбінованого типу № 7 «Орлятко» Білоцерківської міської ради Київської області Василенко Л.В. було підготовлено та проведено у форматі ZOOM – конференції засідання школи ППД для вихователів груп раннього віку закладів дошкільної освіти з проблеми «Роль сенсорного виховання у розумовому розвитку дітей раннього віку».

Школа ППД є однією з форм роботи з підвищення кваліфікації вихователів та керівників ЗДО і завдання школи передового педагогічного досвіду донести до педагогічного колективу основні ідеї і значення досвіду, сформувати позитивне ставлення до нього, пробудити бажання серед колег використати педагогічні ідеї в своїй професійній діяльності.

Керівник школи ППД вихователь ЗДО № 7 «Орлятко» Василенко Л.В.  ознайомила слухачів з досвідом своєї роботи, наголосила, що у своїй практичній діяльності вона активно застосовує інноваційні форми роботи з дітьми, які вдало продемонструвала під час перегляду презентації, намагається постійно зацікавити дітей, і, натомість, очікує від них ефективного засвоєння ними знань.

Вихователь – методист закладу Гнатенко Л.О. підводячи підсумок засідання школи ППД закликала педагогів не зупинятися на досягнутому, завжди шукати щось нове, цікаве і намагатися виховувати високоосвічене покоління, покоління, яке буде сповнене сил та енергії і завжди буде готове до нових звершень.


Майстер-клас для вихователів старших груп дошкільних закладів з проблеми «Використання ІКТ в освітньому процесі»

опубліковано 12 лют. 2021 р., 05:23 Катя Ярмак


10 січня 2021 року відбувся онлайн майстер-клас для вихователів старших груп дошкільних закладів з проблеми «Використання ІКТ в освітньому процесі». Майстер-клас проводила вихователь дошкільного навчального закладу  № 11 «Золотий ключик» Стадник Лариса Миколаївна.

Педагог розповіла про впровадження інноваційних технологій в освітній процес, застосування різних стратегій навчання дітей їх ефективність.

Познайомила слухачів з алгоритмом створення інтерактивної гри в програмі PowerPoint, покроковою інструкцією створення електронного каталогу та створення брошури в програмі Publisher .

Презентувала колегам створену особисто інтерактивну гру «Відгадай тваринку».

Онлайн-засідання Школи перспективного педагогічного досвіду для вихователів старших груп

опубліковано 10 лют. 2021 р., 11:41 Катя Ярмак

09 січня 2021 року відбулося онлайн-засідання Школи перспективного педагогічного досвіду з проблеми «Формування художньо-продуктивної компетенції дошкільників засобами ігрової діяльності» для вихователів старших груп. Засідання проводила вихователь дошкільного навчального закладу  № 34 «Чебурашка» Ярошинська Наталія Федорівна. Педагог познайомила слухачів з особливостями використання ігрових методів та прийомів під час організації образотворчої діяльності. Презентувала колегам дидактичні ігри, які вона організовує з дошкільниками для розрізнення кольорів та відтінків, засвоєння форми предметів, розвитку композиційних умінь, розрізнення жанрів живопису, розвитку уяви. Вихователь також розповіла про використання ігор-драматизацій та елементів театральної діяльності на заняттях з малювання.


Участь педагогів м. Білої Церкви в інформаційному марафоні з теми «Оновлена редакція БКДО (2021р.): зміст та забезпечення якості відповідно до міжнародних стандартів»

опубліковано 7 лют. 2021 р., 10:54 Катя Ярмак   [ оновлено 7 лют. 2021 р., 10:55 ]


За ініціативи Координаційної ради ВГО «Асоціації працівників дошкільної освіти» України, у січні 2021 року розпочався інформаційний марафон - проведення вебінарів з теми «Оновлена редакція БКДО (2021р.): зміст та забезпечення якості відповідно до міжнародних стандартів».

5 лютого відбувся вебінар для членів місцевого осередку ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» м. Білої Церкви та м. Житомира, який провела БАЙЄР ОЛЬГА МИКОЛАЇВНА, кандидат психологічних наук, доцент, завідувач кафедри дошкільної освіти Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради. Присутні на вебінарі мали змогу ознайомитись з Державним стандартом дошкільної освіти,  його метою, новими складниками, ключовими компетентностями дитини, що  формуються в різних видах діяльності та мають продовження в початковій школі.

Висловлюємо щиру подяку за проведений захід ОЛЬЗІ МИКОЛАЇВНІ БАЙЄР, адже завдяки такій зустрічі педагоги міста мали змогу з  першоджерел отримати інформацію про оновлений Державний стандарт дошкільної освіти та шляхи його впровадження в практику роботи. Під час таких зустрічей ми переконуємося, що наука і практика разом, а Всеукраїнська громадська організація «Асоціація працівників дошкільної освіти» єднає педагогів всієї України.Співробітництво педагогів м. Біла Церква з видавництвом «Генеза»

опубліковано 4 лют. 2021 р., 00:21 Катя Ярмак


Редакційна колегія видавництва «Генеза» на чолі з головним редактором запросили педагогів м. Біла Церква взяти участь у конкурсі «Я буду вправним першачком». Педагог дошкільного закладу №26 «Струмочок» Дудко Галина Володимирівна прийняла участь та була запрошена для апробації комплекту для підготовки дітей старшого віку.

Отримавши комплекти педагог розпочала плідну працю з своїми вихованцями. Пропрацювавши протягом 2-х місяців (грудень – січень), можна зробити висновок, що видавництво «Генеза» розробило сучасний комплект «Я буду вправним первачком» в який входить багато різноманітного матеріалу. Це – чудовий набір посібників та інструментів, які допоможуть дитині з радістю почати чудовий та великий шлях до пізнання світу математики, письма та творчості.

Дякуємо авторському колективу видавництва «Генеза» за оригінальні та сучасні комплекти!


Секція вихователів закладів дошкільної освіти з проблеми «Упровадження інформаційно-комунікаційних технологій у роботу вихователя з дітьми та батьками»

опубліковано 29 січ. 2021 р., 05:29 Катя Ярмак


29 січня 2021 року педагогічним колективом закладу дошкільної освіти (ясел-садка) комбінованого типу №13 «Пілот» Білоцерківської міської ради Київської області було підготовлено та проведено у форматі ZOOM-конференції секцію вихователів закладів дошкільної освіти з проблеми «Упровадження інформаційно-комунікаційних технологій у роботу вихователя з дітьми та батьками».

Вихователь-методист Швець О. А.акцентувала увагу на практичних аспектах інтеграції інформаційно-комунікаційних технологій в освітній процес ЗДО та на застосуванні онлайн-ресурсів для організації ефективного зворотного зв’язку між педагогічними працівниками та батьками вихованців.

Вихователь Єрмоленко Т. Г.  ознайомила колег із використанням ІКТ технологій та Інтернет-ресурсів під час освітнього процесу з дітьми дошкільного віку та з вимогами до організації занять з використанням ІКТ.

Ковалець І. Ф. надала інформацію про мультимедійні технології та продемонструвала покрокову інструкцію створення мультимедійної презентації.

Керівник методичної комісії вихователів середнього дошкільного віку Болотова О. М. підвела підсумок  результатів анкетування визначення рівня ІКТ-компетентності педагогів,

Вихователі  закладів дошкільної освіти отримали рекомендації щодо використання інформаційно-комунікаційних технологій у роботі з дітьми й батьками та для самоосвіти .1-10 of 18