Виставки

ПОЛОЖЕННЯ ПРО МІСЬКУ ВИСТАВКУ ПЕДАГОГІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ «ОСВІТА БІЛОЇ ЦЕРКВИ»

ПОЛОЖЕННЯ ПРО МЕТОДИЧНУ СЕСІЮ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРА­ЦІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ М. БІЛОЇ ЦЕРКВИ


Міська виставка педагогічної творчості "Освіта Білої Церкви - 2017"


Презентация2.pptx

Концепція «Нова українська школа» розглядає кожну дитину не стільки як об’єкт, що потребує впливу, скільки як особистість, яка інтенсивно розвивається в процесі навчальної діяльності. Поряд з учнями навчаються і їхні наставники. Для сучасного вчителя дуже важливо ніколи не зупинятися на досягнутому, а постійно професійно вдосконалюватися. Праця педагога –  невичерпне джерело для саморозвитку і творчості. Зрозуміло, що неможливо навчити того, чого не знаєш сам. Тому педагоги міста постійно навчаються, удосконалюють свою професійну та методичну майстерність, вивчають досвід колег.

З метою розкриття творчих можливостей керівних, педагогічних і науково-педагогічних працівників, створення умов для оновлення змісту освіти, використання в навчально-виховному процесі нових педагогічних ідей, передового педагогічного досвіду, формування інноваційної культури педагогічних кадрів 21 березня 2017 року в рамках щорічної методичної сесії на базі загальноосвітніх навчальних закладів міста (БЗШ №3, БЗШ №5, БЗШ №7, БЗШ №18, БЗШ №20, БЗШ №21, БНВО «Ліцей-МАН», БСШ №1, БСПМШ №16) проведено виставку-презентацію дидактичних і методичних напрацювань освітян Білої Церкви.

Завданнями виставки є поширення перспективних моделей оновлення змісту загальної середньої і позашкільної освіти; прискорення процесу трансформації перспективного педагогічного досвіду в широку педагогічну практику; виявлення й заохочення творчо працюючих педагогічних працівників; систематичне оновлення та  збагачення інформаційного банку даних про інноваційну діяльність закладів освіти й окремих педагогічних працівників; презентація кращих моделей управління закладом освіти. 

У рамках виставки було презентовано більше тисячі робіт педагогічних колективів, творчих груп, методичних об’єднань та працівників загальноосвітніх і позашкільних  навчальних  закладів.  Найбільш  ґрунтовні  наробки  представлені  педагогічними  колективами Б ЗШ № 3,  БЗШ № 6,  БЗШ № 11,  БЗШ № 15,   БЗШ №18, БСШ №19, БЗШ №21, БЗШ №22, гімназії №2, БСШ №1, БСШ №9, БСПМШ №16.

Суспільна потреба спонукає сучасну школу, її вчителів та педагогів-науковців до пошуку нових педагогічних ідей, технологій, методів та підходів, до поширення і запровадження передового педагогічного досвіду. У той же час слід усвідомлювати, що освіта як суспільна інституція, розвиваючись і самовдосконалюючись, змінює свою структуру та зміст, відповідно до змін і відносин, які домінують у суспільстві на даному етапі його історичного розвитку. Усе більше педагогів-дослідників та освітян-практиків звертаються до ідей компетентнісного підходу в освіті як одного з провідних напрямів удосконалення національної системи освіти. Реалізація компетентнісного підходу скеровує школу на формування людини-громадянина, для якого громадянське суспільство стає середовищем, у якому вона сповна зреалізує свої права й свободи, розкриває свої можливості й таланти, таким чином усвідомлено задовольняючи інтереси та потреби суспільства в цілому.

Сьома Міжнародна виставка "Сучасні заклади освіти - 2016"
17-18 березня відбулася Сьома Міжнародна виставка "Сучасні заклади освіти - 2016" та Третя Міжнародна виставка закордонних навчальних закладів "World Edu - 2016". У виставках взяли участь понад 700 вищих і професійно-технічних навчальних закладів, наукових установ, загальноосвітніх шкіл, дошкільних і позашкільних навчальних закладів, методичних центрів, органів управління освітою, видавництв, асоціацій, виробників і постачальників засобів навчання з усіх регіонів України, а також заклади освіти та агенції Польщі, канади, Латвії, Словенії, Франції, США, Австрії, Німеччини, Чехії та інших країн.
Серед учасників VII Міжнародної виставки "Сучасні заклади освіти - 2016" традиційно були і заклади та установи м. Білої Церкви: управління освіти і науки, Білоцерківський колегіум, Білоцерківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 9 з поглибленим вивченням іноземних мов, Станція юних натуралістів. 
Разом із тим Міським центром профорієнтації учнівської молоді 17 березня було організовано екскурсію для 60 учнів 11-х класів БЗШ № 15 та БСПМШ № 16. У ході виставки старшокласники Білої Церкви ознайомилися з умовами вступу у 2016 році, освітніми програмами. Сподіваємося, що участь у такому престижному форумі допоможе випускникам здійснити свідомий вибір професії і відповідного навчального закладу.

Шоста Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти - 2015»

12 березня 2015 року в Києві розпочала роботу Шоста Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти - 2015», організаторами якої є Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України та компанія «Виставковий світ».

Захід проходив у Київському Палаці дітей та юнацтва і триватиме до 14 березня. На виставці представлено вагому кількість навчальних закладів різних рівнів і напрямів, а також наукових установ і підприємств, що презентують технічне обладнання та програми для впровадження в освітню практику, а саме: 75 університетів, академій, інститутів, коледжів, технікумів, наукових установ; 20 – закордонних навчальних закладів та міжнародних освітніх агенцій; 495 – органів управління освітою, закладів післядипломної педагогічної освіти, загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв, дошкільних та позашкільних навчальних закладів; 134 – навчально-методичні центри професійно-технічної освіти, професійно-технічні навчальні заклади; 26 – виробників та дистриб’юторів сучасних засобів навчання, проектів, сучасних програм та рішень для галузі освіти, видавництв, освітніх порталів. Серед них - 750 навчальних закладів з 22 регіонів України, а також заклади та агенції Латвійської республіки, Литовської республіки, Швейцарської конфедерації, Польської республіки, Чеської республіки, Французької республіки, Великобританії, Канади, Словацької республіки, Естонської республіки, США та Молдови.

У церемонії урочистого відкриття виставки взяли участь президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, директор департаменту професійно-технічної освіти В’ячеслав Супрун та заступник директора департаменту вищої освіти Микола Фоменко.

В‘ячеслав Супрун зачитав привітання до учасників виставки від Міністра освіти і науки України Сергія Квіта, який у своєму слові наголосив на тому, що освіта є базою для продукування інтелектуального потенціалу нації, і головними пріоритетами в галузі є формування культури самоосвіти в молоді, виховання національної свідомості, обмін досвідом між українськими й закордонними фахівцями та модернізація самої галузі освіти в Україні відповідно до сучасних світових стандартів.

Василь Кремень зазначив, що в умовах інформаційного суспільства освіта має стати основою у формуванні людини XXI століття. «Сьогодні формується інформаційне суспільство, і освіта має формувати глобалістичну людину, що зможе жити у віртуальному світі так само, як і в реальному», - сказав президент НАПН України Василь Кремень і наголосив, що особливу увагу слід приділяти педагогічному вихованню патріотизму громадян, і Міністерство освіти і науки України разом з Національною академією педагогічних наук ведуть роботу з імплементації та розвитку цих двох напрямів у системі освіти.

Під час проведення виставки відбулося 47 науково-практичних конференцій, тематичних семінарів, круглих столів, презентацій і майстер-класів, у яких освітяни й науковці з різних регіонів країни обговорили нагальні проблеми модернізації галузі освіти, шляхи інтеграції до європейського освітнього простору, особливості вступу до вищих навчальних закладів у 2015 році. Делегація Білої Церкви взяла активну участь у семінарі Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з теми «Національно-патріотичне виховання у громадсько-активній школі: досвід, проблеми, перспективи», у ході якого актуальні проблеми виховання громадянина-патріота, громадянина-державника у своїх виступах порушили Берека Віктор Євгенович, доктор педагогічних наук, професор, ректор Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, та Кириленко Світлана Володимирівна, начальник відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України;

Цьогоріч у конкурсі виставки взяли участь 7 освітніх закладів Білої Церкви. Дипломами були відзначені БЗШ № 6 (Верис Н.В.), БЗШ № 7 (Шуліпа Н.Б.), БСШ № 9 (Усик І.В.), БСШ № 19 (Іщук В.В.), колегіум (Склярова Г.М.). Золоті медалі в номінації «Інноваційні технології виявлення, навчання та підтримки розвитку обдарованих дітей і молоді» отримала Білоцерківська спеціалізована природничо-математична школа І-ІІІ ступенів № 16 імені М.О.Кириленка (Бабенко А.М.) і Станція юних натуралістів (Мазун Ю.М.) у номінації «Сучасний навчальний заклад як соціокультурний осередок громадянсько-патріотичного виховання дітей та студентської молоді».

Вітаємо переможців й учасників Шостої Міжнародної виставки «Сучасні навчальні заклади-2015» і бажаємо подальших звершень і високих досягнень на освітянській ниві!!!

VІ Міжнародний форум-презентація «Інноватика в сучасній освіті-2014»

21 жовтня у Київському Палаці дітей та юнацтва відбулося відкриття VІ Міжнародного форуму-презентації «Інноватика в сучасній освіті-2014». Проект організовано за підтримки Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, компанії «Виставковий Світ».

Міжнародний освітній форум – масштабний комплексний захід галузі освіти України, який об’єднує виставку національних і закордонних навчальних закладів, експозицію виробників і дистриб’юторів навчального обладнання та техніки, програм та рішень для освіти, науково-практичні конференції, семінари, презентації, конкурси для закладів освіти, підприємств.

Учасників і гостей форуму привітали начальник відділу природничої та технічної освіти МОН України Алла Рибалко і президент Національної академії педагогічних наук Василь Кремень. Міністр освіти і науки України Сергій Квіт надіслав свої привітання організаторам, учасникам та гостям форуму.

 
У своєму виступі Василь Кремень зауважив: «У сучасному світовому просторі йде боротьба, тому треба бути національно єдиними, патріотично налаштованими. Бо саме єдина нація зможе відстояти свої інтереси, а у нашому випадку і самостійність та незалежність країни. А коли нація відчуває самоцінність освіти, тоді вона непереможна».

У 2014 році у форумі «Інноватика в сучасній освіті» взяли участь 560 навчальних закладів, наукових установ, методичних центрів регіональних і муніципальних органів управління освітою, видавництв, фондів, асоціацій, закордонних освітніх агенцій, підприємств, бізнес-структур з 22 регіонів України, Польщі, США, Франції, Словаччини.

Під час роботи виставки учасники і гості форуму мали можливість взяти участь у 32 науково-практичних заходах: конференціях, тематичних семі­нарах, круглих столах і презентаціях. Так, завідувач науково-мето­дичного центру управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Паливода Інна Павлівна виступила з доповіддю на науково-практичній конференції «Профільна школа: сучасний стан і перспективи розвитку», орга­нізованій Інститутом педагогіки Національної академії педагогічних наук України.

Традиційно навчальні заклади Білої Церкви беруть участь у пре­сти­ж­ному освітянському форумі й виборюють нагороди й відзнаки. Так, цьогоріч у номінації «Хмарні технології в освіті – нові компетенції у сфері ІКТ» Диплом І ступеня (Золота медаль) отримала Білоцерківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6 (директор – Верис Н.В.), почесними дипломами нагороджено Біло­цер­ківську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів № 9 з поглибленим вивченням іно­земних мов (директор – Усик І.В.), Білоцерківську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів № 12 з поглибленим вивченням інформаційних технологій (директор – Вітюк О.П.), Білоцерківський колегіум (директор – Склярова Г.М.), Білоцерківську спеціальну загальноосвітню школу № 19 (директор – Іщук В.В.), Білоцерківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 20 (директор – Борисюк О.Д.), Білоцерківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 22 (директор – Кучма Г.В.).

Вітаємо переможців й учасників VІ Міжнародного форуму-презентації «Інноватика в сучасній освіті-2014» і бажаємо навчальним закладам Білої Церкви нових перемог у Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти-2015»!


Сучасна освіта Білої Церкви – 2014. Міська методична сесія педагогічних працівників

«Людина, котра розраховує на рік, саджає рис, людина, котра розраховує на 10 років, саджає сад, людина, котра розраховує на 100 років, виховує дітей і пра­цює вчителем», – стверджує східна народна мудрість. А відомий педагог К. Ушинський зазначав, що «якщо медикам ми ввіряємо наше здоров’я, то пе­да­гогам ввіряємо моральність і розум дітей наших, ввіряємо їхню душу, а разом з тим і майбутнє нашої вітчизни».

Так, справді, наше суспільство, кожен громадянин України поступово по­чи­нає усвідомлювати, що освіта є джерелом добробуту для нього, а особ­ли­в­о – для його дітей і для майбутнього держави. А тому з навчальних за­кла­дів мають виходити люди, підготовлені до свідомої й ефективної ді­я­льності в різ­них сферах сучасного життя. Це і пояснює таку посилену ува­гу­ до ос­віт­ньої галузі, а низка законодавчих урядових документів, які з’явилися за ос­та­н­ні роки в країні, закріплюють ставлення до освіти як до пріоритетної сфе­ри. А це, у свою чергу, ставить принципово нові вимоги до педагогічних пра­­ців­ни­ків щодо розвитку осо­­бистості кожного учня на основі компе­тент­ні­с­ного під­ходу, підвищення про­­фесійної майстерності вчителя, його гото­в­но­сті пра­цювати в нових умовах, від­­повідальності за результати своєї дія­ль­но­сті й оно­влення і покращення змі­с­ту освіти, реалізації нових Державних ста­н­да­р­тів.

Ось далеко не повний перелік питань, які вирішує освітня система міста сьо­годні. І доказом цього є проведення щорічної методичної сесії педаго­гіч­них працівників, яка цьогоріч відбувається 25  березня.

У програмі методичної сесії – робота виставки педагогічної творчості «Су­­­часна освіта Білої Церкви – 2014», засідання лабораторій і «круглі сто­ли» для різних категорій педагогічних й управлінських кадрів з акту­а­ль­них пи­тань розвитку національної системи освіти, проведення тренінгів, майстер-кла­сів.

Уже стало доброю традицією представляти на огляд громадськості най­ва­гоміші досягнення освітньої системи міста Білої Церкви, визначати й об­го­во­рювати напрями реалізації перспективних проблем, шляхи впрова­дже­ння в практику кращого досвіду.

Сьогодні вітчизняна освіта повинна здійснювати системні реформи, спря­­мовані на досягнення високих європейських стандартів якості, упрова­д­жу­­вати в навчально-виховний процес сучасні педагогічні й інфор­маційні технології, формувати в молодого покоління професійні компетенції, здат­ність до неперервної самоосвіти, духовного самовдос­коналення, умін­ня пра­цю­вати в умовах ринку.

Стратегія державної політики України в реформуванні галузі освіти спря­­мована на випереджаючий інноваційний розвиток усіх ланок націо­на­ль­ної освіти, відповідність рівня знань міжнародним вимогам і потребам еко­но­­мічного розвитку нашої країни, інтеграції до європейського спів­то­ва­ри­с­т­ва.

Приємно відзначити, що проведення щорічного представницького про­фе­­сійного форуму є надзвичайно актуальним і важливим заходом. На­вча­­льні за­­клади міста презентують свій внесок у реформування галузі, пре­д­ста­в­ля­ю­ть найвагоміші творчі досягнення, ефективні інноваційні тех­но­ло­гії навча­н­н­я.

І цьогоріч виставка педагогічної творчості має на меті презентацію та про­­паганду кращих здобутків та інноваційних знахідок педагогічних ко­лек­ти­вів, окремих педагогічних працівників в оновленні змісту освіти, ви­зна­че­ння рівня якості освітніх послуг навчальних закладів міста, а також сти­му­лю­вання творчого пошуку педагогічних колективів в удосконаленні на­вча­ль­но-ви­ховного процесу, вирішення пріоритетних напрямів роз­ви­тку ос­віт­ньої га­лу­зі й ознайомлення широких кіл громадськості з ос­ві­тян­ськими на­д­ба­н­ня­ми і результатами їхньої праці.

Активну участь у виставці і секційних засіданнях взяли і шановні гості:

Дем’яненко Олена Олександрівна, проректор з питань зовнішнього оці­ню­­вання і моніторингу якості освіти Київського обласного інституту післ­я­дип­ломної освіти педагогічних кадрів, кандидат педагогічних наук,

Пол­тав­цев Олександр Геннадійовичзавідувач кафедри управління освітою Київ­сь­кого об­ла­сного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів, кан­ди­дат філо­софських наук,

Стратілат Ірина Дмитрівна, головний редактор газети «Початкова освіта» видавництва «Шкільний світ».

На урочистому відкритті виставки начальник управління освіти і науки Пе­трик Ю. Ф. відзначив  спеціалізовані школи № 9, 13, 16 і загальноосвітню шко­лу № 6, які отримали срібні медалі в різних номінаціях  П’ятої між­на­родної виставки «Сучасні заклади осві­ти – 2014» – однієї з найбільш рей­ти­нгових і широко­масштабних освітянських виставок в Україні. Загалом 18 за­галь­но­ос­віт­ніх і позашкільних навчальних закладів й освітніх установ міста ста­ли учасниками престижного педагогічного форуму.

Під час урочистого відкриття міської виставки також було відзначено  пе­­ре­можців і лауреатів щорічного обласного конкурсу сайтів. Дипломи за І міс­це отримали сайти уп­равління освіти і науки та науково-методичного цен­тру, гран-прі виборола спеціа­лі­зована при­родничо-математична школа № 16, а сайти ДНЗ № 7, ДНЗ № 8 і БЗШ № 17 стали лауреатами.

Дипломи управління освіти і науки Білоцерківської міської ради також от­римали і 22 педагоги, які стали переможцями і при­зе­рами міського кон­курсу методичних розробок для роботи з обдарованою учнів­ською молоддю.

Сучасні освітні процеси з кожним днем вимагають ак­ти­в­ного впро­вад­же­ння інформаційних і комунікаційних технологій в управлін­­ській, на­вча­льно-ви­хов­ній, фінансово-господарській діяльності шко­ли. Ос­но­­вним кри­те­рієм ефек­тив­но­сті застосування нових інфор­маційних тех­но­логій у на­вча­ль­ному закладі є вже не наяв­ність певної кіль­кості ком­п’ю­те­рів, а створення веб-сайту школи, а в ідеаль­но­му варіанті - єдиного інфор­маційного освіт­ньо­го простору. 

Саме над цими питаннями і працювали педагогічні працівники. У межах методичної сесії відбулися засідання круглих столів для керівників на­вча­ль­них закладів з теми «Створення умов для розвитку якісної  освіти та фу­н­к­ціо­нування  в закладі  інформаційного освітнього середовища»,  для за­сту­п­ників ке­­рівників з проблеми «Розвиток професійних ком­петентностей педа­го­гічних пра­­цівників в умовах інформаційно-освітнього середовища за­кла­ду», для ке­рі­в­ників шкільних методичних об’єднань учителів початкових кла­­сів і сві­то­вої літератури, для молодих учителів і керівників міських ме­то­ди­ч­них і тво­р­чих об’єднань.  

Результативність роботи учасників сесії, актуальність і високий науково-ме­тодичний рівень матеріалів, представлених колективами навчальних за­кла­дів на міську виставку, засвідчили, що педагоги Білої Церкви – фахівці, які пра­цюють у режимі стабільного розвитку й оновлення освітньої галузі. Твор­чий неспокій, бажання зробити сучасну освіту справді висо­коякісною, пере­тво­рити свій навчальний заклад із «школи для всіх» на «школу для кожного» ви­різняють білоцерківське учительство.

Міська методична сесія 
педагогічних працівників закладів освіти міста
Сучасна освіта Білої Церкви - 2014
25 березня 2014 року


Comments